İşten Çıkan Madenciler Otobüsün Koltukları Kirlenmesin Diye Oturmadı

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde yerin metrelerce altındaki işlerinden çıkarak evlerine gitmek isteyen 6 maden işçisi, kömür karası kıyafetleri nedeniyle otobüs boş olmasına rağmen, 'koltuklar kirlenmesin' diye ayakta seyahat etti. Kilimli...

 1. #1
  İşten Çıkan Madenciler Otobüsün Koltukları Kirlenmesin Diye Oturmadı
  Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde yerin metrelerce altındaki işlerinden çıkarak evlerine gitmek isteyen 6 maden işçisi, kömür karası kıyafetleri nedeniyle otobüs boş olmasına rağmen, 'koltuklar kirlenmesin' diye ayakta seyahat etti.

  İşten Çıkan Madenciler Otobüsün Koltukları Kirlenmesin Diye Oturmadı

  Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde yerin metrelerce altında çalışan maden işçileri, akşam saatlerinde iş çıkışı kömür karası kıyafetlerini değiştirmeden beldedeki evlerine gitmek için halk otobüsüne bindi. Özel halk otobüsüne binen 6 maden işçisi, otobüs boş olmasına rağmen yaklaşık 5 kilometrelik yolda ayakta seyahat etmeyi tercih etti. Boş koltuklar olmasına rağmen işçilerin ayakta gitmesine şaşıran diğer yolcular ise gerçeği bir süre sonra anladı. İşçiler, "Kirlenmesin" düşüncesiyle koltuklara oturmadı. O anlar ise aynı otobüsün arka tarafında seyahat eden bir kadın yolcu tarafından cep telefonu ile fotoğraf karesine dönüştü. Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafbüyük ilgi gördü, araçta bulunan güvenlik kamerası da o anları saniye saniye kaydetti.

  "Ben 'oturun' dedim ama 'koltuklar pislenmesin' diye oturmadılar"


  O anları anlatan otobüs şoförü Ogün Bahar, "TTK Karadon Müessesesi'nde çalışan madenci abilerimiz kafesleri bozulduğu için Gelik Müessesesi'nden çıkmışlar. Gelik'ten, Karadon'a gitmek için benim aracıma bindiler ve ayakta yolculuk etmeye başladılar. Ben 'oturun' dedim ama 'koltuklar pislenmesin' diye oturmadılar. Ben de madenci abilerimizi güzellik olsun diye Karadon İşletme Müdürlüğü'ne kadar bıraktım. Madenci abilerimiz böyle şeylere özen gösteriyorlar. Koltuklar pislenmesin, sedye pislenmesin diye. Onlar, orada zorluklarla çalıştığı için bizleri düşünerek herhalde koltukların pislendiği zaman silmeye çalışırız diye düşünüyorlar" şeklinde konuştu.

  Soma'daki görüntüyü hatırlattı


  İşten Çıkan Madenciler Otobüsün Koltukları Kirlenmesin Diye Oturmadı

  Soma'daki maden faciasında da bir madenci getirildiği hastaneden ayrılırken sedye kirlenmesin diye "Çizmelerimi çıkarayım mı, sedye kirlenmesin" diye sormuş ve tüm Türkiye'ye duygulandırmıştı.
  Kaptan43 Bunu beğendi.

 2. #2
  Maşallah berakallah ne güzel insanlarımız var.
  Bunları görünce mutlu oluyorum.
  Ne güzel bir edebi davranış.
  Böyle insanlardan,kimseye zarar gelmez bu hayatta.
  Onlar içimizde hep olsunlar inşallah...
  Kaptan43, Ugur Bunu beğendi.

 3. #3
  Koskoca memleket iscisine otobüs tahsis edemiyorda, belediye otobüsü ile eve gitmek zorundalar.
  Ugur Bunu beğendi.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler