Motorlu Araçlar Kenan Sofuoğlu Fransa'da Kaza Geçirdi Belinde ve Kalçasında 3 Kırık Var

Ugur

Administrator
Kenan Sofuoğlu, Fransa yarışı için yapılan sıralama turlarında kötü hava şartlarında büyük bir kaza geçirerek Fransa'da acil olarak hastahaneye kaldırıldı.

sofuoglu.jpg sofuoglu.jpg

Dünya Supersport Şampiyonası'nın 10. ayağında yarışan Sofuoğlu, başkent Paris yakınlarındaki Nevers Magny-Cours Pisti'ndeki sıralama turlarında kaza geçirdi.

Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, "Bu sefer kötü düştüm, belimde ve kalçamda 3 kırık var. Herkes benim dün kaza geçirdiğimi düşünmüştü ama dün yağda kaymıştım. Bugün ise kaza yaptım." dedi.

Vücudunu hareket ettiremediğini ve bu gece Türkiye'den gönderilecek ambulans uçakla yurda döneceğini ifade eden milli sporcu, "Acilen Türkiye'de tedavi olmam gerekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı konuyla ilgileniyor. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu aradı. Bu gece beni uçakla aldıracaklar." diye konuştu.

Sofuoğlu, bir an önce tedaviye başlanması gerektiğini, 3 hafta sonraki İspanya yarışına yetişmek istediğini kaydetti.

Sofuoğlu'nun doktorundan ilk açıklama!​

"Dün Fransa'da gerçekleşen kaza sonucunda milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu hastaneye gidiyor. Vücudunda kırıklar dizisi mevcut. Bu şartlarda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanlığın, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, Sağlık Bakanlığı'nın ve Dışişleri Bakanlığı'nın girişimleri, desteği ve çabasıyla hastamıza özel ambulans uçak gitti ve hastamızı saat 14.00 civarında hastanemize kabul ettik. Bu tür travma yapılarında kırık olan bölge dışında da sekonder yaralanmalar söz konusu olabileceği için tüm hastane alarm durumuna geçti ve hazır olarak bekledi. Hastamız gelir gelmez gereklik tetkikler yapıldı."

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail Cinel ve Ortopedi Bölümü Klinik Sorumlusu Prof. Dr. Bülent Erol tarafından yapılan açıklamada, Sofuoğlu'nun 3 farklı bölgesinde kırık olduğu ve ameliyat gerekmeden 3 aylık tedavi sürecinden geçeceği ifade edildi.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Kenan Sofuoğlu Antrenman Kazaları
  • Ugur
  • Ugur,
  • Motorlu Araçlar
  • 0    4K
Kenan Evren (1917-2015)
  • Ugur
  • Ugur,
  • Biyografiler
  • 0    1K
Geri