"Kara Cuma"ya Karşı "Kara Pazar" Kampanyası

Ugur

Administrator
Tüm dünyada 'Black Friday', yani 'Kara Cuma' adı ile indirim günleri ilan edilmesine tepki koyan Sinoplu esnaf, pazar günü için 'Black Sunday' yani 'Kara Pazar' indirimi başlattı.

cumaya_karsi_kara_pazar_kampanyasi_1511645188_8431.jpg

Tüm dünyada 'Black Friday', yani 'Kara Cuma' adı ile çirkin bir algı operasyonu için indirim günleri ilan edilmesine tepkisini gösteren Sinoplu bir esnaf, bu haftanın Pazar günü için 'Black Sunday' yani 'Kara Pazar' indirim günü başlattığını duyurdu.

"CUMA GÜNÜNÜ ÖZELLİKLE VE KASITLI OLARAK SEÇTİLER"​

Sinop’un Türkeli ilçesinde parfüm ve bijuteri dükkanı bulunan Elif Ekser isimli bir vatandaş, AVM’lerde ünlü markaların başlattığı 'Black Friday' adlı kampanyanın özellikle ve kasıtlı olarak seçildiğini söyledi.

"ÖZELLİKLE MÜSLÜMANLARIN KUTSAL GÜNÜNÜ SEÇİYORLAR"​

Ekser, "Özellikle Müslümanların kutsal gün ilan ettikleri Cuma gününü seçiyorlar. Niçin? Allah’ın 7 günü var. Neden diğer günler değil de Cuma? Çünkü, Cuma günü Müslümanlar için bayram günü. Bunu bildiklerinden kasıtlı bir şekilde adını 'Kara Cuma' koyarak, bu kutsal günümüze hakaret etme girişiminde bulunuyorlar. Böyle bir algı operasyonu içindeler. Ben de yarın 'Black Sunday' yani 'Kara Pazar' indirim günü başlatıyorum, bundan böyle her yıl aynı tarihlerde Black Friday günlerinde, ben de 'Black Sunday' indirim günleri yapacağım" dedi.

Kaynak: http://www.haber7.com/guncel/haber/2481960-kara-cumaya-karsi-kara-pazar-kampanyasi

maşaalalh ne güzel yapmış herkese örnek olsun

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Black Friday (Kara Cuma) Nasıl Ortaya Çıktı?
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Ansiklopedi
  • 0    766
Kara Cuma Değil Beyaz Cuma- KINIYORUZ
  • deniz feneri
  • deniz feneri,
  • Güncel
  • 0    2K
Seğmenlik Geleneği - Ankara
  • Ugur
  • Ugur,