55 Yıllık Fotoğraftaki Bakin Kim Cikti

Kadir Topbaş'ın 55 yıl önce Gezi Parkı'nda çektirdiği fotoğraf ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “AVM ve otel olmayacak" diye yaptığı açıklamalarda, “Gezi parkında çocukluk fotoğraflarım var" diye sözünü ettiği...

 1. #1
  55 Yıllık Fotoğraftaki Bakin Kim Cikti
  Kadir Topbaş'ın 55 yıl önce Gezi Parkı'nda çektirdiği fotoğraf ortaya çıktı.

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş “AVM ve otel olmayacak" diye yaptığı açıklamalarda, “Gezi parkında çocukluk fotoğraflarım var" diye sözünü ettiği kare, 55 yıl sonra sosyal medyada gün ışığına çıktı.

  Dün gece Esma Sultan Yalısı’nda basına verdiği iftarda, gazetecilerin Gezi Parkı’na ilişkin soruları üzerine, cep telefonunda bulunan Gezi Parkı’nda çocukluk yıllarında çektirdiği fotoğrafı gösteren Topbaş, Gezi Parkı eylemcilerine atıpta bulunup, “Biz onlardan daha önce oradaydık" dedi.

  Gazetecilere, fotoğrafın hikayesini anlatan Topbaş, 13 yaşındayken, bayramlaşmak üzere kardeşi Ahmet Topbaş ve kuzenleri ile birlikte Beyoğlu’nda akrabalarını ziyarete gittiğini söyledi. Topbaş, ailesinin 150 yıl kadar önce Beyoğlu’na geldiğini, çocukluk yıllarının Beyoğlu ve İstiklal Caddesi’nde geçtiğini, İstanbul’u çok önceki zamanlarından beri yaşadığını kaydetti.

  Gençlik yıllarındaki Beyoğlu’nu anlatan Topbaş, o dönemlerde sokakta yürürken sigara içmenin ve elde yemek yemenin ayıplandığını, restoranlarda yemek yiyenleri, dışarıdan geçenlerin görmemesi için, camlarda perde olduğunu anlattı.

  Topbaş, sosyal medyada yayınlanan fotoğrafla ilgili olarak da, bir bayram günü akraba ziyaretine gittiklerini belirtip, “O yıllarda, bayram hediyesi olarak ipek mendil verilirdi. O gün de hepimiz beyaz ipek mendillerimizi cebimize koyduk. Yengemiz bizi Gezi Parkı’na götürdü. O gün hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdik. Daha sonra da sinemaya gittik. O zamanlar sessiz filmler vardı. Lorel-Hardi, Charli Caplin izlerdik." dedi.

  BEN ZATEN BAŞKANIM

  Topbaş, gazetecilerin önümüzdeki dönemde de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olup olmayacağı yolundaki sorusuna “Ben zaten Başkanım. Bu diğer adayların sorunu" diyerek, ince bir espriyle karşılık verdi.

  1 MİLYON 250 BİN KARE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

  Topbaş, gecenin sonunda basın mensuplarıyla, Boğaz manzarasıyla birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirirken, başkanlığı sürecince İstanbullularla, toplam 1 milyon 250 bin kare fotoğraf çektirdiğini belirtip, “Sizler 1 milyon 250 bin birinci kişi oldunuz" dedi.


  Kaynak: Hürriyet

 2. #2
  çalışan çalışıyor. çeneye çalışanda chp gibi iyi çalışıyor.

 3. #3
  Adam doğru söylemiş,belgeleriylede tasdiklemiş kadir topbaşı seviyoruz
  55 Yıllık Fotoğraftaki Bakin Kim Cikti

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler