Trakya'lilar ile Avusturya'lilara Herkes Imreniyor Neden mi?

Sıla Yolu’na çıkan bazı aileler vatan hasretiyle diğerlerine göre çok daha uzun yolculuk yapıyor. İngiltere’de yaşayan aileler de bunlardan biri İNGİLTERE’NİN başkenti Londra’dan otomobiliyle Sıla Yolu’na koyulan Hasan Kebene, mola verdiği...

 1. #1
  Trakya'lilar ile Avusturya'lilara Herkes Imreniyor Neden mi?
  Sıla Yolu’na çıkan bazı aileler vatan hasretiyle diğerlerine göre çok daha uzun yolculuk yapıyor. İngiltere’de yaşayan aileler de bunlardan biri

  İNGİLTERE’NİN başkenti Londra’dan otomobiliyle Sıla Yolu’na koyulan Hasan Kebene, mola verdiği SABAH’ın Sıla Yolu hizmet istasyonunda sohbete “Ahh... bizdeki bu vatan ve eş dost hasreti olmasa hiç bu yollara düşer miydik?" oldu. Londra’dan Kahramanmaraş’a yolculuk yapan Kebene, “Memlekete ulaşmak için 4200 kilometre yol kat ediyoruz. Trakya’da ve Avusturya’da oturanlara imreniyorum. Çünkü onların yolları bizimkinden çok daha kısa" dedi.

  DÖNÜŞ DE BİRLİKTE
  Hasan Kebene, kardeşi İbrahim, Nasır Eser ve Yusuf Doğanlı, Sıla Yolu’na dört otomobilde toplam 17 kişi ile seyahat ettiklerini belirtti. Çocukların yemeklerini Hotel Balkan Highway’in yanındaki Mc Donalds’dan yediğini ifade eden aileler, “Biz de dinlenmek için oteli tercih ettik. Restoranında güzel yemekleri var. Otelin temiz ve güzel olduğunu da söylemeden geçmemek gerek" diye düşüncelerini aktardı. Maraş’ın Pazarcık ilçesine giden aileler, dönüş yolculuğunu da birlikte yapacak.

  VELİKA PLANA

 2. #2
  Evet, ornegin Viyana'da yasayanlar Bruksel'dekilerden 1100 km daha az yol yapiyor. Neredeyse yolun ucte biri.

 3. #3
  Almanya'da Münih'te oturacaksin Türkiyede Edirne'de cuma aksami cik oradanda pazar aksami cik pazartesi sabah 6:00'da burdasin. Tabi ki kiskanilacak durum. Ben 6saat almanya sinirina kadar gidiyorum. Türkiye'de dersen yine öyle 6saat ipsaladan eve gidiyorum.

Facebook Yorumları

Konu Bilgileri

Şu An Görüntüleyenler

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

  Bu Konu için Etiketler