• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Silahli Pkk'lilar kim Türkiye topraklarinda hani cekilmislerdi.

Kaptan43

topragizbiz.com
#1Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Güngören Askerlik Şubesi'nin açılışına katıldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlunun da katıldığı açılış töreni sonrasında Bakan İsmet Yılmaz, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Şırnak’ta bir PKK’lının cenazesinde yine eli silahlı ve bellerinde el bombaları ile dolaşanlar var. Bu görüntülere ne diyecek siniz?" sorusu üzerine Bakan Yılmaz, "Türkiye bir hukuk devleti. Hukuk devletinde suç işleyenler muhakkak karşılığını bulur.Resmi gördük. Bu resmi gördükten sonra emniyet güçlerimizin ne yapması lazım? Suç işleyenleri, hukuk devletine aykırı davrananları tespit edip yargı önüne getirmek. Daha önce İstanbul’da da eli palalı insanlar sokaklara çıktılar. Ne oldu? Savcı tutuklanmasını talep etti. Hakim serbest bıraktı. Hukuk düzeni içinde savcı itiraz etti. Sonra tutuklama kararı verildi. Bu kişi yurtdışında olabilir daha sonra geri gelebilir ama hukuk düzeni...Türkiye bir hukuk devleti. Hukuk devletinde milletimiz sabırlı olsun.Hukuk devletinde hak yerini bulur ama bir süreç alır. Sabır gösterirsek Türkiye bugünden daha iyi olacaktır. Milletimizi rahatsız etmiştir" dedi.

ÇEKİLEN PKK’LI SAYISI
Çözüm süreci kapsamında Türkiye’den çekilen PKK’lıların sayısı sorulan Bakan Yılmaz, İçişleri Bakanlığı’nın konuya ilişkin açıklama yaptığını belirtti. Türkiye’de şu anda hiçbir eve şehit gelmediğine dikkat çeken Yılmaz, "O Mehmetçiği annesine sorun. Siz evladınızı neye değişirsiniz diye bir sorun. Biz Türkiye’ye barış gelsin, huzur gelsin, kimsenin ocağına ateş düşmesin diyoruz" diye konuştu. Gazetecilerin, "Başbakan Erdoğan’ın verdiği rakamdan sonra bir artış var mıdır?" şeklindeki soruya ise, "Aynı değildir muhakkak artış vardır ancak Başbakanımızın söylediği rakam doğrudur" diye yanıt verdi.

MİLLET İSTİYOR Kİ, YAPANIN CEZASI HEMEN VERİLSİN
30 yıldır terör sorununun yaşandığını vurgulayan Milli Savunma Bakanı Yılmaz, "Milletimiz sabırlı olsun. Hukuku ihlal edenler er geç mutlaka adalete teslim edilir, adalette gereğini yapar. Millet istiyor ki, yapanın cezası hemen verilsin. Hukuk devleti bu değildir. Hukuk devleti biraz sabır gerektirir. Hukuk devleti suçluya da savunma hakkı verir" dedi.

OLABİLİR KAÇAR
Bu arada Bakan Yılmaz dün gece Meclis Genel Kurulu'nda palalı saldırganın Fas’a gitmesiyle ilgili olarak, "Olabilir, olabilir, kaçar ama sonuçta Türkiye’ye geldiğinde gereğini yapar” demişti.

Haber365
 

MURATS44

topragizbiz.com
#2
çekildiklerine inanan var mı acaba? Ben çekilecekleri bölgenin tam ortasındayım. Üstelik yetkililerlede aramız iyi ama bişey duymadık daha. Adı çekilmek ama icraat çekilmiş görünmek. sadece lafta.
 

Kaptan43

topragizbiz.com
#4
Sadece Askeri geri cektiler hepsi o kadar birsey söyleyecegim lakin yine bana kizacaklar neyse kalsin.. Adamlar neden karakollari protesto ediyor asker cekilsin gitsin, Adamlar kirmizi cizgilerini belirlemeye basladilar yavas yavas gelde kizma iste..:taramali:
 
 • Türkiye'de Camiye Çevrilen Kiliseler
  Ugur Ugur
  Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Anadolu toprakları, birçok inancın da ibadet ettiği bir yer olmuştur. Ülkemiz topraklarında yaşayan topluluklar ibadet edebilecekleri...
 • National Geographic Fotoğrafçılarından Muhteşem Fotoğraflar
  Ugur Ugur
  Konya, Beyşehir'de bir balıkçı donmuş göle ağ atıyor. Beyşehir Gölü, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü. Tıknaz İzlanda atları kendine has bir görünüme sahip. “Gördüğüm en nazik, en...
 • Tarih Boyunca Türklerin Kullandığı Kılıçlar
  Ugur Ugur
  Bir zamanlar savaşların kaderini belirleyen tek silah kılıçlardı. Türk tarihinde de önemli zaferler bu kılıçlarla gelmişti. İşte o kılıçlar... Dımışki Kılıcın ismi, dünyanın en sağlam...
 • Fazla Bilinmeyen İlginç Müzik Aletleri
  Ugur Ugur
  Yaybahar, Çağlama, Glass Armonica, Theremin, Elasticsynth, AlphaSphere, Eigenharp, BeatBearing, Hydraulophone, Tenori-On, Hang, Kalimba, Array mbira.... Eminim bu aletlerinin çoğunun ismini daha...
 • Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar ve Alınan Önlemler
  Celik Celik
  Dünyada Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Panda “Bambu Ayısı” Panda “Bambu Ayısı”Dev panda Çin’in Yangtze Havzası’ndaki bambu ormanlarında yaşar. Bu havza, biyoçeşitlilik açısından dünyanın en...

Facebook