• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Van'da Canavarlar İlk Kez Görüntülendi

Kaptan43

topragizbiz.com
#1Van Filo Komutanlığının güvenlik operasyonlarında görev almakla yetinmeyen kahraman pilotları, helikopterlerle yaptıkları operasyonlarda yüzlerce hayat kurtarıyor.


Van Jandarma Filo Komutanlığı, kahraman pilotlarıyla yürüttüğü günlük çalışmalarını ve bölge halkının en fazla ihtiyaç duyduğu sırada verdiği hizmetlerini paylaştı.

Bölgede yıllardır yaşanan terör olaylarına karşı vatandaşların can ve mal güvenliğini korumak için kahramanca görev yapan Mehmetçik, aynı zamanda zorlu doğa koşullarında yaralanan, hastalanan ve mahsur kalan vatandaşların hayatını kurtarmak için tüm imkanlarını seferber ediyor.

2011 yılında Van'da meydana gelen 2 büyük deprem felaketinde lokomotif görevi üstlenen, hem kente gelen yardım malzemesi ve ekiplerinin karşılanarak olay yerine nakledilmesi, hem de yaralıların olay yeri ve hastanelerden alınarak çevre illerdeki sağlık kuruluşlarına sevk edilmesini sağlayan Van Jandarma Filo Komutanlığı, 2012-2013 yıllarında zorlu doğa ve hava koşullarına rağmen toplam 60 vatandaşa arama kurtarma ve sıhhi tahliye hizmeti verdi.

İç güvenlik harekatlarının yanı sıra, zorlu coğrafik koşullarda mahsur kalan, hastalanan vatandaşlara arama-kurtarma, sıhhi tahliye görevlerini icra ettiklerini belirten Van Jandarma Filo Komutanı Jandarma Pilot Yarbay Samim Yiğit, vatandaşların bağlı bulundukları mülki amirlikler vasıtasıyla kendilerine ulaşabileceklerini bildirdi.

Vatandaşların kolaylıkla bu hizmeti alabileceğini aktaran Yiğit, "Van Jandarma Filo Komutanlığınca, emniyet ve asayiş hizmetlerinde havacılık hizmetlerinin sağlanması maksadıyla, operasyon, personel ve malzeme nakli, komuta kontrol, konvoy himayesi ve sıhhi tahliye görevleri icra etmektedir. İç güvenlik harekatlarının yanında vatandaşlarımıza arama kurtarma konusunda da hizmet veriyoruz" dedi.

2011 yılında Van ve Erciş'te yaşanan depremler sonrasında Filo Komutanlığı olarak, deprem sonrasında yaralanan 84 vatandaşın en yakın sağlık kuruluşuna sevkini gerçekleştirdiklerini anımsatan Yiğit, Van'da konuşlu bulunan Sağlık Bakanlığı hava ambulansının gündüz şartlarındaki meteorolojik olaylara hassasiyeti, gece şartlarında uçuş kabiliyetlerinin olmaması nedeniyle Filo Komutanlığı tarafından, 2012 yılı içinde gündüz 5, gece 2 saat olmak üzere toplam 7 saat uçuşla 22 vatandaşa sıhhi tahliye hizmeti verildiğini anlattı..

Van Gölü'nde yaşadığı iddia edilen Van Gölü Canavarı'nın resmini kendilerine arma olarak belirlediklerine de dikkati çeten Yiğit, birlik olarak Van ilinin bir miti olarak ortaya konan Van Gölü Canavarı amblemini kullanmayı öngördüklerini ve bunun da çok büyük ilgi gördüğünü vurguladı.

Haber365
 
 • Türkiye'de Camiye Çevrilen Kiliseler
  Ugur Ugur
  Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Anadolu toprakları, birçok inancın da ibadet ettiği bir yer olmuştur. Ülkemiz topraklarında yaşayan topluluklar ibadet edebilecekleri...
 • National Geographic Fotoğrafçılarından Muhteşem Fotoğraflar
  Ugur Ugur
  Konya, Beyşehir'de bir balıkçı donmuş göle ağ atıyor. Beyşehir Gölü, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü. Tıknaz İzlanda atları kendine has bir görünüme sahip. “Gördüğüm en nazik, en...
 • Tarih Boyunca Türklerin Kullandığı Kılıçlar
  Ugur Ugur
  Bir zamanlar savaşların kaderini belirleyen tek silah kılıçlardı. Türk tarihinde de önemli zaferler bu kılıçlarla gelmişti. İşte o kılıçlar... Dımışki Kılıcın ismi, dünyanın en sağlam...
 • Fazla Bilinmeyen İlginç Müzik Aletleri
  Ugur Ugur
  Yaybahar, Çağlama, Glass Armonica, Theremin, Elasticsynth, AlphaSphere, Eigenharp, BeatBearing, Hydraulophone, Tenori-On, Hang, Kalimba, Array mbira.... Eminim bu aletlerinin çoğunun ismini daha...
 • Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar ve Alınan Önlemler
  Celik Celik
  Dünyada Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Panda “Bambu Ayısı” Panda “Bambu Ayısı”Dev panda Çin’in Yangtze Havzası’ndaki bambu ormanlarında yaşar. Bu havza, biyoçeşitlilik açısından dünyanın en...

Facebook