Galatasaray’ın eski başkanları Mustafa Cengiz-Fatih Terim gerilimini değerlendirdi!

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Galatasaray'ın eski başkanları Faruk Süren, Duygun Yarsuvat ve Alp Yalman, sarı kırmızılı kulüpte Başkan Mustafa Cengiz ve Teknik Direktör Fatih Terim arasındaki gerilimle ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Gençlerbirliği maçı sonrası “Biraz da ceza almayanlar konuşsun” ifadelerinden sonra Mustafa Cengiz “Herkes işini yapsın” diyerek Galatasaray'daki polemiği gözler önüne sermişti.

Eski başkanlar, yönetim ile hoca arasındaki sorunları SÖZCÜ'ye değerlendirdi

Faruk Süren: Fatih Hoca'nın sözleri, geçmişe dönük bir üzüntü. Yönetim, yapması gereken her şeyi hocaya bırakıyor. Mustafa Cengiz'in konuşması ve “İşini yapsın” demesi yanlış. Terim'siz hiçbir şey yapamazlar. Çünkü futbol adına bildikleri bir şey yok. Bu polemiğe girmeye de gerek yok. Yönetimin hoca ile diyaloğa girmesi saçma. Herkesin görevini yapması gerekir ama görevini yapmayan Fatih Hoca değil!

Duygun Yarsuvat: Bu işler zaman gerektirir. Sarı- kırmızılı camianın ne yapması gerektiğini üyeler çok iyi biliyor. Zamanı gelince yapacaktır. Bundan önce yaptı ama kapının arasına ayağını soktu. Camia “Git” dedi. Gitmiyor!

Alp Yalman: Yönetim ile teknik heyet arasında iletişim kopukluğu yok. Bu diyaloğu kalkıp başka bir yere taşımak Galatasaraylıların yararına değil. Fatih Hoca haklı olduğu şeyleri söylediğinde bile TFF ceza veriyor. Tabii herkes susarsa birinin bir şey söylemeli.

Kaynak sözcü

Geri