Üst
Müdür'ün Çantasinda ne vardi?

Müdür'ün Çantasinda ne vardi?

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan

1374648200502.webp
1374648200502.webpTeröristbaşı Abdullah Öcalan'ın 1999 yılından beri tutuklu bulunduğu Bursa İmralı Cezaevi Müdürü Ahmet Duzman, Bursa'nın İnegöl ilçesinde kaza geçirdi.
Yanındaki çantada önemli evrakların bulunduğu öğrenilen ve kullandığı araçta bacağı sıkışan Müdür Ahmet Duzman'a ilk müdahaleyi kaza yerinden geçen kamyon sürücüleri levyeler yardımı ile ilkel yöntemlerle yapmaya çalıştı. Kazanın ardından Bursa ve İnegöl Cumhuriyet Başsavcıları olay yerine giderek inceleme yaptılar.

Edinilen bilgilere göre, İmralı Cezaevi Müdürü Ahmet Duzman, kendi kullandığı 06 BP 4540 plakalı resmi araç ile Bursa'dan Ankara'ya giderken, İnegöl Mezitler Bölgesi Eski Karacakaya köyü mevkiinde, karşı yönden gelen sürücü Hüseyin Yolcu yönetimindeki 34 FAV 12 plakalı glikoz şeker yüklü TIR ile çarpıştı. TIR'ın ön kısmının üstünden geçtiği Müdür Ahmet Duzman'ın içerisinde bulunduğu hafif ticari araç hurdaya dönerken, Müdür Duzman araçta sıkıştı.
İLKEL YÖNTEMLERLE KURTARMA

Bursa-Ankara karayolu üzeri İnegöl Mezitler bölgesinde meydana gelen kazayı gören kamyon ve TIR sürücüleri, ellerine aldıkları levyelerle araçta sıkışan Müdür Duzman'ın yardımına koştular. Sürücüler, aracın kapısını levyelerle açarak yaralı sürücüyü kurtarmaya çalışırken, olay yerine gelen İnegöl Belediyesi İtfaiyeyi Arama Kurtarma ekipleri kesici aletlerle aracın kapısını keserek sol bacağı koltuk ve ön panel arasında sıkışan Duzman'ı sıkıştığı yerden kurtarmaya çalıştılar. İtfaiye ekipleri kurtarma çalışmalarını yürütürken, 112 Acil servis Ambulansında bulunan sağlık ekipleri de hem Müdür Ahmet Duzman'a hem de yaralı TIR sürücüsü Hüseyin Yolcu'ya ilk müdahaleyi yaptılar. Sıkıştığı yerden çıkartılan Duzman ile TIR sürücüsü Hüseyin Yolcu, 112 Acil Servis Ambulansları ile İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilerek tedavi altına alındılar.

1374647673328.webp
1374647673328.webp


ÇANTADA NE VARDI?

İmralı Cezaevi Müdürü Ahmet Duzman'ın Bursa'dan Ankara'ya gizli ve önemli evraklar götürdüğü iddia edilirken, Duzman'ın kurtarma çalışmaları sırasında yanında bulunan çantayı sıkı sıkı tutması dikkat çekti. Kazanın ardından Bursa ve İnegöl Cumhuriyet Başsavcıları kaza yerine giderek incelemelerde bulundular. Daha sonra İnegöl Devlet Hastanesine gelerek yaralı Müdür hakkında bilgi edindiler.

YOL ŞEKERE BULANDI

Kaza sırasında, TIR'ın üzerinde bulunan glikoz şeker yola döküldü. Karayolu şekere bulanırken, İtfaiye ekipleri uzun süre yolu temizlemeye çalıştı. Yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşımın tek şeritten verildiği Mezitler bölgesinde bir süre trafik akışı durdu. Bir süre sonra trafik akışı kullanılmayan kapalı şeritten kontrollü olarak verildi. Kazaya karışan TIR ve hafif ticari aracın kaldırılmasının ardından yolda trafik akışı normale döndü.

Sabah
 
Geri