Üst
Samsung Android'i Bırakıyor!

Samsung Android'i Bırakıyor!

Geveze Adam

topragizbiz.com

Teknoloji devi hakkında bomba iddialar!
Apple ve Samsung arasında milyar dolarlık 'patent' davaları devam ediyor. Bu davalarda kimi zaman şirketlere ait "hazine kıymetinde" çok gizli bilgi ve belgeler, davalarda delil olarak kullanılmak üzere kamuoyuyla paylaşılıyor. Örneğin Apple, bu hafta Samsung hakkında ilginç bir belge ortaya çıkarttı.

Samsung Galaxy tablet satışlarının geçtiğimiz yıllara göre çok düşük seyrettiği ile ilgili bir belge ortaya çıktı. Apple'a yakın yazarlardan Daniel Eran Dilger, 2011 ve 2012'deki davalarda ortaya çıkmış Samsung belgelerini bir araya getirdi. Buna göre Samsung'un akıllı telefon pazarındaki hamleleri son bir kaç yıldır özellikle Samsung Galaxy ürünleriyle beraber önlenemez yükselişi altında yatan gerçekler gözler önüne serildi.

samsunggal.webp
samsunggal.webp


BAŞARININ ANAHTARI APPLE'I KÖRELTMEK!

Samsung hakkında ortaya dökülen belgelere göre Samsung'un en büyük odak noktası, Apple'ın hızlı büyümesini yavaşlatmak. Apple, yıllık telefon satış çıtasını her sene 10 milyon ürüne yükseltince, Samsung kurmayları, gelecekteki başarı Apple'ı köreltmekten geçiyor" şeklinde bir karar almış. Geçtiğimiz yıl bunu başardılar çünkü Samsung, akıllı telefon satışınsa 2013 yılıdna Apple'ı geçmeyi başardı.

Başka bir belgeye de, Apple'a karşı verilen savaşta, Samsung'un yalnız olduğunu, Android kullanan LG, HTC gibi diğer markaların müttefik olarak görülmediği belirtiliyor.

ANDROID'İ TERK ETMEK PLANLAR ARASINDA

Son olarak en sansasyon yaratacak belge Güney koreli teknoloji devinin Android'den kurtulmak istediği ile ilgili olanı. Belgeye göre, Samsung, akıllı telefon ve tablet sektöründeki önlenemez yükselişini Android işletim sistemine borçlu olduğunu kabul ediyor fakat imkanını bulduğu anda Android'i bırakmak ve kendi geliştireceği işletim sistemini kullanmak istiyor. Bu plan ne zaman yürürlüğe girer bilinmez ama Samsung'un bazı yeni ürünlerinin prototiplerinde açık kaynaklı Tizen platformu kullandığı biliniyor. Geliştirmeyi planladığı kendi işletim sistemi ile Samsung, Google ve Apple'a rakip olacak mı bunu zaman gösterecek!
 
Samsung'un Android'i bırakacağını zannetmiyorum.
 
Aradan 4 sene geçmiş Samsung hala Android kullanıyor. :)
 
Geri