Üst
Ağrı'da kadının üzerine damdan boğa düştü.

Ağrı'da kadının üzerine damdan boğa düştü.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan

Görünmez kaza geçen pazar günü Doğubayazıt'a 50 kilometre uzaklıktaki Aktarla Köyü'nde meydana geldi.

-Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'ne bağlı Aktarla Köyü'nde, ahırda ineklerini sağan 54 yaşındaki Hayal Baş'ın üzerine damdan boğa düştü.

Kovayla ahıra girip inekleri sağmaya başlayan Hayal Baş'ın üzerine, toprakla kaplı damın üzerinde yürüyen boğa düştü. Yaklaşık 1 tonluk boğa ve ahırın enkazı altından kalan Hayal Baş, büyük oğlu 32 yaşındaki Serkan Baş tarafından enkaz altından çıkarıldı.

HAYAL BAŞ YOĞUN BAKIMDA

Hayal Baş, çağrılan ambulansla Doğubayazıt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Acil Serviste yapılan ilk müdahalenin ardından Hayal Baş ameliyata alındı. Vücudunun birçok bölgesindeki kemiklerde kırıklar ve ezilmeler olan Hayal Baş yoğun bakım altına alındı.

"BOĞAYI KURBAN KESECEĞİM"

Olayı duyup hastaneye koşan Hayal Baş'ın 35 yıllık hayat arkadaşı 59 yaşındaki Abdülcabbar Baş'a da baygınlık geçirdiği için Acil Servis'te müdahale edildi. Eşinin yaşaması için sürekli dua eden Abdülcabbar Baş, "Eşim inekleri sağarken boğa ahırın üzerine çıkmış. Ahır çökünce eşim hem boğanın hem de toprak damın enkazı altında kalmış. Boğanın durumu iyi. İnşallah eşim iyileşirse onu bu hale düşüren boğayı kurban keseceğim" diye konuştu.

Ensonhaber
 
Fikra gibi olay...

Sabahinan erken inekleri saaagaarkeeennn,
Okuzum damdan dustu gooorduun muuu? :D
 
Bak sarki gercek oldu. Demek ki asli varmis o sarkinin yazilmasina neden olan..
 
"Eşim inekleri sağarken boğa ahırın üzerine çıkmış.:D:D:D
 
Bildigim kadariyla bazi kirsal bolgelerde yapiyi ruzgardan soguktan vs.. korumak icin catiya kadar toprak ile destekliyorlar.Bazi yerlerde de arazi egiminden dolayi ahirin arka tarafi cati hizasina kadar yer seviyesinde olabiliyor.
 
Geri