Üst
A

Akil lilermi

  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan avci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avci

topragizbiz.com

Mustafa Armagan marmara bolgesi


Abdullah Öcalan'ın söylemlerindeki İslami referansların varlığını neye bağlıyorsunuz?

-Türk ve Kürt kardeşlerimizin ortaklıkları aynı vatanda, aynı bayrak altında ve aynı din kapsamında yaşıyor olmalarından geliyor. Bizi birleştirecek motiv, İslamiyettir.

Bu dönemde Öcalan'ın da bu gerçeği görmüş olması benim kanaatime göre bir ilerlemedir. Dini kullanıyor mu? Yoksa samimi mi? Bilemem. Hem dini hangi siyasetçi kullanmamış ki? Atatürk mü kullanmamış? 1923 Şubatında verdiği Balıkesir hutbesinde 'Anayasamız Kur'an-ı Azimüşşan'daki emirlerdir' diyen Mustafa Kemal değil mi? Unutmayın: Öcalan da Atatürk kadar pragmatik bir lider.


avci pes yani Ataturk ten bu kadarmi nefret ediyorsun,guzel bir soz soyleme ihtiyaci duydugunda turk kurt kardesligi,Ataturkten bahsedince apo nun ki bu zaat bu toraklarda yuzyillardir ilkdefa bukadar canice isyan cikarttan adami pragmatiklik vasitasiyla eslestiriyorsun pes yani.
Akil İnsan Abdurrahman Dilipak


'Öcalan Demirel'den daha sahici'Abdullah Öcalan'ın söylemlerindeki İslami referansların varlığını neye bağlıyorsunuz?

Zerdüştlük, ateistlik iddialarına karşı, halkın dini değerlerine saygılı olduğunu söylemeye çalışıyor sanki. Bana göre bunun bir özür boyutu da var. Kürt halkı dindar bir halktır.. Apo dini çevrelere mesaj veriyor. Dini referanslara atıfta bulunuyor. Kalbinden geçeni bilmem ama, namı diğer "Morisson Süleyman" ya da "Çobal sülü" olan "Nurlu Süleyman"dan daha sahici bir dil kullanıyor bu konuda! Aynı zamanda hem "Morisson", hem "Nurlu" , hem de "Çoban" olmak büyük bir maharet ister!

Avci:Bencede dogru hedefe ulasalim yeterki deyip binlerce Turk ve Kurt un cehennemde yasamasini gerceklestiren birisinin dini referanslari daha gercekcidir.Tersi olsaydi bu Islam aleminin durumu bambaska olurdu.Bunlari soylememin sebebi Sulu ye destekten degil Dilipak in dini referanslari olan biri olmasindandir.


 
[h=1]Akil öneri: 'Artık bebek katili...'[/h]AKİL İnsanlar Heyeti İç Anadolu Bölgesi Grubu Sözcüsü Cemal Uşşak, şu ana kadar 9 ilde toplantılar yaptıklarını belirterek, sürece desteğin yüzde 60’lar civarında olduğunu söyledi.

Medyanın da diline dikkat etmesi gerektiğine dikkat çekip, alışılmış, bildik bazı söylemlerin sürece zarar verdiğini ifade ederek, "Malum örgütün liderini ve kurucusunu merkeze alan bir habercilik anlayışı, Kürt olmayanların duygularını tahrik eder. O kişi hakkında hal böyleyken, yıllardan beri süre gelen ve kullandığımız sıfatları kullanmanın bir anlamı yoktur. Bebek katili veya şudur budur gibi” dedi.
 
Geri