Askerde Kullanılacak Telefonlar

Ugur

Administrator
Genelkurmay Başkanlığı geçtiğimiz ay aldığı bir kararla askerlerin cep telefonu kullanımına kısmen de olsa onay vermişti. Yapılan açıklamada Türk Silahlı Kuvvetlerine emanet edilmiş vatan evlatlarının aileleriyle iletişimini geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek maksadıyla kışlalarda cep telefonlarının belirli koşullar ve saatlerde kullanılmasına yönelik çalışmalarda sona gelindiği belirtilmişti.

Mehmetçik, 5 Mobil ve 2 Sabit Numara Seçebilecek​


Uygulamanın başlamasıyla birlikte, mehmetçik mesai saatleri dışında belirlediği 5 mobil ve 2 sabit numara ile serbestçe konuşup, mesajlaşmaya başladı.

Bilindiği üzere Genelkurmay Başkanlığı bu sistemle birlikte askerlere dağıtılan hatların kontrolünü de üstlenmişti. Bu hatlar yapılan anlaşma gereği iletişime 18:00 - 08:00 saatleri arasında açık olacak ve hatta herhangi bir data paketi tanımlanamayacaktı.

İşi sıkı tutan Genelkurmay yetkilileri askerlerin temin edecekleri telefonların, akıllı telefon olarak tabir edilen türden olmaması gerektiğini ayrıca telefonda radyo, kamera ve benzeri özelliklerinde bulunmaması gerektiği belirtti.

Askerlik için Nasıl Bir Telefon Almalıyım?​


Peki askere giderken nasıl bir telefon almanız gerekiyor? Öncelikle şunu belirtmek gerek. Askerden geçtiğimiz Nisan ayının 20'sinde gelen biri olarak sizlere tavsiyem şarjı uzun giden telefonlara yoğunlaşmanız olacaktır. Çünkü askeri kışlalarda kantinci, çaycı, yazıcı gibi sınıflardan değilseniz boş priz bulmak sizin için fazlasıyla sıkıntı olacaktır. Yani evinizde olduğu gibi telefonu kafanıza estiğinde şarja takamayabilirsiniz. Taksanız bile bu telefonun kaybolsa dahi kafanıza takmayacak fiyatta olması, sizi prizin başında beklemekten kurtarabilir.

shiftdelete.net sitesi, şarjı uzun giden ve deyim yerindeyse sadece alo demeye yarayan, ucuz yollu telefonları listeledi. İşte askerde kullanılacak telefonlar...


Samsung E1190​


Fiyatı: 135 TL
Bekleme Süresi: 610 saat
Konuşma Süresi: 11 saat

samsunge11.jpgNokia 105​


Fiyatı: 180 TL
Bekleme Süresi: 840 saat
Konuşma Süresi: 12 saat

nokia105.jpgNokia 100​


Fiyatı: 245 TL 610/11
Bekleme Süresi: 840 saat
Konuşma Süresi: 7,2 saat

nokia10052.jpgNokia 2630 Classic​


Fiyatı: 159 TL
Bekleme Süresi: 320 saat
Konuşma Süresi: 7 saat

nokia2630c.jpgB Mobile E111​


Fiyatı: 169 TL
Bekleme Süresi: 430 saat
Konuşma Süresi: 8 saat

bbmobilee1.pngSamsung B310​


Fiyatı: 149 TL
Bekleme Süresi: 250 saat
Konuşma Süresi: 5 saat

samsungb31.jpgDay Mobile​


Fiyatı: 99 TL
Bekleme Süresi: 270saat
Konuşma Süresi: 6 saat

daymobile.jpgDay Logitel M32L​


Fiyatı: 89 TL
Bekleme Süresi: 624 saat
Konuşma Süresi: 8 saat

daylogitel.jpgKaynak: shiftdelete.net
 

MURATS44

topragizbiz.com
Askere gidesim geldi. :)

Yalnız yıllardır çaktırmadan kullanıma engel olunamadı. O kadar yasak olmasına rağmen , cezası 1 hafta hapis olmasına rağmen bende cep telefonu vardı. Nokia 3310 :) Odamda yer ve zaman vardı. Telefonu gözden çıkardıktan sonra saklaması zor değil. Bir şekilde kullanılıyor. Ama yine de iyi olmuş.
 
Üst