• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda inşaat çalışmaları

Celik

topragizbiz.com
#1
Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda inşaat çalışmaları başladı !!!Konu hakkında son güncelleme: 06/07/2014

Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında, yurt dışına çıkış yapmak isteyen çok sayıda tırın kuyruk oluşturmasının sebebinin,"Bulgaristan'da Kapıkule'nin karşısındaki kapitan Andreevo gümrüğünde devam eden tamir çalışmaları" olduğu bildirildi.

Bulgaristan Gümrükler Ajansı yetkilileri, Kapitan Andreevo'da kapasitenin çok altında işlem görmesinin nedeninin 2 yıldır devam eden tamir işlerinin olduğunu belirtti. Tamir işlerinin başlamasından bu yana yük araçlarının sadece tek şeritten geçmesine izin verildiğini kaydeden Bulgar yetkililer, bu durumun da Türk tarafında yığılmalara neden olduğunu söyledi.

Kapitan Andreevo'da maliyeti 52 milyon avro olan ve 2 yıl önce başlatılan genişletme ve yenileme projesi, 2013 sonuna kadar tamamlanması gerekiyordu ancak çalışmalar hala sürüyor.

Genişletme işlerinin haziranda tamamlanmasının ardından Kapitan Andreevo'nun tam kapasite çalışması bekleniyor.
 
  Benzer Konular Forum Cevaplar Tarih
Kaptan43 Sıla Yolu 0

Benzer Konular

Celik

topragizbiz.com
#5
Büyükelçilik Duyurusu

Türkiye-bulgaristan Sınır Kapısı , 17.06.2014

Türkiye-Bulgaristan sınır kapısı Kapitan Andreevo’da süren yenileme çalışmalarının devam edecek olması nedeniyle, Ülkemize seyahat edecek vatandaşlarımızın seyahat güzergahlarını belirlerken bu çerçevede yaşanabilecek sıkıntıları dikkate alarak yola çıkmalarında fayda görülmektedir.


Saygıyla duyurulur.
Türkiye Cumhuriyeti Zagreb Büyükelçiliği
 
Üst