Üst
Çocuklar İçin Anroid Telefon: EscudoWeb phoneKid

Çocuklar İçin Anroid Telefon: EscudoWeb phoneKid

Ugur

Administrator

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre ülkede yaşayan ebeveynlerin %47’si çocuklarının akıllı telefon olduğunu belirtmişti. Bu durum maalesef ülkemizde de geçerli.

phonekid.webp
phonekid.webp


Artık parkta, bahçede oyun oynayan çocuklar yerine ellerindeki akıllı telefonlarla oynayan çocukları gördüğümüz günümüzde elbette geleceğimiz için bu konuda da çalışmalar yürütülüyor.

Bu bağlamda eğitim ürünleri üreten EscudoWeb adındaki bir İspanyol şirket MWC 2018 kapsamında çocuklar için Android telefon tanıttı. phoneKid adı verilen bu akıllı telefon sayesinde ebeveynler çocuklarının ne zaman ve nasıl kullanacaklarını belirleyebiliyor.

Özelleştirilmiş bir Android sürümünün kullanıldığı akıllı telefonda ebeveynler bir uygulama yardımı ile çocuklarının cihazlarını uzaktan kontrol edebiliyorlar. Hatta çocuğunuzun telefonun ana ekranını değiştirebiliyor veya bir talimat vermek için ana ekranına bir not ekleyebiliyorsunuz.

Bunun dışında çeşitli kullanım senaryolarının yer aldığı telefonda örneğin “Eğitim modu” etkinleştirildiği taktirde cihazda sadece hesap makinesi, metin editörü vb. uygulamalar kullanılabiliyor.

Akıllı telefon pazarında bir ilk olduğu belirtilen EscudoWeb phoneKid, büyük ihtimalle ülkemizde satın alınabilir olmayacaktır. Bunun için size bu konuda önerebileceğimiz çok daha kolay ve ücretsiz bir yol var.

Google tarafından sunulan Family Link adlı uygulama sayesinde çocuğunuzun kullanabileceği uygulamaları yönetebilir, ekran başında kalma süresini denetleyebilir ve hatta oyun, çalışma veya uyku zamanı geldiğinde çocuğunuzun cihazını uzaktan kilitleyebilirsiniz.

Kaynak: ShiftDelete.Net
 
Geri