Doğan medyası 'Din Kültürü'nden rahatsız oldu

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabında yer alan konulardan rahatsız olan Doğan medyası skandal bir habere imza attı.
yasi-din-kulturunden-rahatsiz-oldu-1443272967-3855.jpg

2015-16 Milli Eğitim müfredatını eleştirenRadikal.com.tr, islamın en temel ilkelerinden olan “kelime-i tevhit” ve “kelime-i şehadet”in kitapta yer almasından rahatsız oldu. Radikal, Kuran-ı Kerim’in son kitap olarak anlatılmasını da “ayrımcılık” olduğunu belirterek eleştirdi. Doğan medyasının bu skandal haberi sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Doğan medyası yine skandal bir habere imza attı. Gülen medyasından transfer edilen Eyüp Can'ın batırdığı 3. gazete olan Radikal, basımı durdurulduktan sonra sadece internette yayın yapıyordu. Gazete kapandıktan sonra halkın değerleriyle alay etmeye internette de devam eden Aydın Doğan'ın haber sitesi Radikal, bugünkü skandal haberiyle Müslüman okurları rahatsız etti.

KELİME-İ ŞEHADET'İ ÖĞRETMEK AYRICALIK MIŞ!​

Halkının %99'unun Müslüman olduğu bir ülkede, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde, islamın en temel ilkesi olan Kelime-i Tevhit ve Kelime-i Şehadet'ten rahatsız olan Radikal, haberinde bu kelimelerin "ayrımcılık" olduğunu iddia ediyor. Semavi dinlerin temeli olan "Tek Allah" inancının Radikal'i neden rahatsız ettiği anlaşılamadı.

"SON KİTAP KUR'AN'DIR" SÖZÜNDEN RAHATSIZ OLDULAR!​

Doğan medyasının haberindeki skandal bununla sınırlı değil. "Son kitap Kur'an'dır" sözünden de rahatsız olan Radikal, Hristiyanlık dininden 3,5 sayfa bahsedilmesini de yetersiz bulmuş. "Kitabın başından sonuna kadar İslam dini temel alınıyor" diyen Radikal'e sosyal medyadan "%99'u Müslüman olan bir ülkenin sosyolojisinin göz önünde bulundurulmasından neden rahatsız oluyorsun. Tevrat mı temel alınacaktı" şeklinde eleştiriler geldi.

RADİKAL "İLK PEYGAMBER ADEM, SON PEYGAMBER HZ. MUHAMMED" SÖZÜNÜ DE BEĞENMEMİŞ!​

"Son kitap Kur'an'dır" sözünden rahatsız olan Radikal, "İlk Peygamber Adem, Son Peygamber hz. Muhammed'dir" cümlesini de beğenmemiş. Bunun islami bir yorum olduğunu belirten Radikal, 4 ilahi kitaptan bahsedilmesini de yetersiz bulmuş!

RADİKAL, ALEVİLİĞİN İSLAMIN İÇİNDE OLARAK ANLATILMASINDAN HOŞLANMAMIŞ!​

Alevilik bu yıl ilk kez Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitaplarında geniş olarak yer alırken, bu büyük reform Aydın Doğan medyasını tatmin etmemiş. Aleviliğin farklı bir din, ya da islam dışı bir öğreti gibi okutulmasını isteyen Radikal, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitaplarında Aleviliğin islamın farklı bir yorumu olarak anlatılmasını eleştiriyor. "Hz. Ali'yi seven, sayan ve ona taraftar olan kişiye Alevi denir" diye tanımladıktan sonra, açıkça bu inancı İslam'ın içine yerleştiriyor." diyerek, Aleviliğin islam dışı olduğunu iddia eden Radikal, skandal açıklamalarını en sona saklıyor

RADİKAL: "TANRININ VARLIĞI KESİN GİBİ ANLATILAMAZ!"​

Radikal gerçek niyetini ise en sona saklıyor. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabında "Tanrının varlığı üzerinden ateizm tanımı yapılamaz" diyen Radikal, "Din kültürü kitabında neden ateizm eleştirisi yapılıyor" şeklinde bir eleştiriye girişiyor. Ateizmin felsefi arka planının da çürütülmesinden rahatsız olduğunu açıkça ifade eden Radikal, ""Sizce evrendeki olaylar ve yaratılış bir tesadüf sonucu mu meydana gelmektedir?" sorusunun öğrencilere sorulmasının da zararlı olduğunu iddia ediyor.

Böylece ateist olduklarını bir defa daha kanıtladılar. İslamın temel bilgilerinden bihaber olan bu zihniyet, kime hizmet ediyorlarsa bilsinler ki, bu yayınlarıyla battılar. Gazete yayınlarını bırakmak zorunda kaldılar yakında net ortamında da boş boş konuşmalarının karşılığını alacaklar. Radikal ve cumhuriyet gibi gazeteler bugüne kadar bu ülkenin menfaati için bir tek taş koymadıkları gibi herşeye engel olabilecek yayınlara imza attılar. Bu da onların farkı. İslamdan uzak cahil cühela topluluğu....,,
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Elif Buse Doğan - Ervahi Ezelden
 • Kaptan43
 • Kaptan43,
 • Müzik
 • 0    802
Doğan Cüceloğlu (1938-2021)
 • Ugur
 • Ugur,
 • Biyografiler
 • 0    783
Emine Erdoğan
 • Ugur
 • Ugur,
 • Biyografiler
 • 1    2K
Geri