Fasl-ı Müzik

özgürşanlı

topragizbiz.com
Katılım
27 Haziran 2013
Bu sayfada istekleriniz can bulacak. Nasıl mı? Her hangi bir eseri (Sanat Müziği, Halk Müziği, Pop Müzik, Tasavvuf yani her türlü tarz olabilir) sevdiğiniz bir sanatçıdan duymak istiyorsunuz mesela Işın Karaca "Hasretinle yandı gönlüm" ve ya Mustafa Ceceli 'den " Uzun ince bir yoldayım" gibi. Yönetimde bulunan arkadaşlarım veya bu sanatçılarla samimiyeti olan kişiler irtibata geçerek durumu izah edip bu isteğe cevap bulup bulamayacağımız sorulacak. Eğer sözü edilen eser sanatçı istenilen eseri yorumlarsa sayfada yayınlanacak. Sanatçı olumlu cevap vermezse sayfamızın belirleyeceği bir arkadaşımız bahsi geçen eseri yorumlayıp isteğin yerine gelmesini sağlayacaktır. Onun dışında başka paylaşımlar yayınlanmayacaktır. Sayfamızda ilk sürprizi Özgür Şanlı olarak ben yapmak isterim. Yıllar önce başlayıp türlü nedenlerle bitiremediğim albümümü bitirip tüm eserleri burada yayınlayacağım inşallah. Hepiniz sayfamıza hoş geldiniz.

https://www.facebook.com/faslimuzik
 
Gelen sorular üzerine yanıtlama gereği duydum. Sadece sözlü eserler değil, enstrüman icracılarımızdan da isteklerimiz olacak saz semaileri, peşrevler, zeybekler yani her tarzda istekler bu sayfada yer alacak. Nasıl mı? Çetin Akdeniz'den herhangi bir zeybek Turgut Özüfler'den herhangi bir saz semaisi dinleme isteğinizi iletebileceğiniz bir topluluk olacak bu. Sadece müzikle de sınırlı değil aynı zamanda şairlerimizden kendi sesleriyle şiirlerini dinleme taleplerimiz olabilecek.
 
İlk sürprizimiz gelsin. Hasan Cihat Örter Hocamız bizi kırmadı ve " Iğdır'ın Al Alması" İsimli Türküyü icra edeceğini söyledi. Hocamıza çok teşekkür ederiz.
 
Eline sağlık Özgür Reis. Çok güzel bir düşünce olmuş. Böylece sevdiğimiz , dinlediğimiz eserleri burda da dinleme şansımız olacak. Video olarak yayınlanan eserlerin burayada eklenmesi güzel olacaktır. Bu sayfayı özellikle takip edecem. Ellerine , yüreğine sağlık.
 
Aslında biraz da senin payın var bu sayfanın oluşumunda. Sana sözüm vardı canlı çalarım diye ama her zaman denk gelemiyor insan.Örneğin bayramda ben müsaittim senin işin vardı. O yüzden arşiv niteliğide olan ve günün her dakikası dinleyebileceğimiz bir saYfamız olsun istedim.
 
Siftah benden olsun.:)

 
Gerçekten güzel oldu. Canlı müzik daha ne olsun. Hemde her istediğimizi dinleyebilecek şekilde. Çok güzel oldu ve daha da güzel olacak inşaallah. Tekrar tekrar teşekkürler. Ellerinize sağlık.

Video açılmadı reis. :)
 
Aslında biraz da senin payın var bu sayfanın oluşumunda. Sana sözüm vardı canlı çalarım diye ama her zaman denk gelemiyor insan.Örneğin bayramda ben müsaittim senin işin vardı. O yüzden arşiv niteliğide olan ve günün her dakikası dinleyebileceğimiz bir saYfamız olsun istedim.

Ben normalde müsait olurdm Özgür reis. Sen müsait olduğunda şehir dışındaydım. Zaten sözünü aldık :) müsait bir zamanda radyoda da bekliyoruz.
 
Rasule Hasret (MuratS44) isteği olan Yarim İstanbul'u mesken mi tuttun? Türküsü yerine getirilmiştir.

Özgür Şanlı -Yarim İstanbul'u Mesken mi Tuttun?

 
Nevzat Ak - Kurban Olduğum - Fasl-ı Müzik

 
Geri
Üst