İdam Mahkumunun Son İsteği

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
İdam Mahkumunun Son İsteği İdam Mahkumunun Son İsteği
İdama mahkum olmuş bir adama sormuşlar, son isteğin nedir diye. Adam; "Son isteğim annemin dilini öpmek" demiş. Görevliler bu isteği tuhaf bulmalarına rağmen, durumu mahkumun annesine iletmişler. Oğlunun son isteğini yerine getirmek isteyen anne kabul etmiş ve dilini uzattığı anda oğlu annesinin dilini ısırarak koparmış.

Bir müddet yaşanan şaşkınlığın ardından,adama sormuşlar "bunu neden yaptın?" diye.

Adam başlamış anlatmaya:

"Ben çocuk iken komşunun kümesinden bir yumurta çaldım ve anneme verdim. Annem bu yumurtayı nereden bulduğumu sorduğunda, komşunun kümesinden aldığımı söyledim. Annem bana güldü ve başımı okşayarak yumurtayı elimden aldı ve o günden sonra, her fırsatta bir şeyler çalıyordum (arkadaşlarımın kalemini silgisini vs). Bu çaldıklarımı annem gördüğü halde bana kızmıyordu. Zamanla büyüdükçe, çaldıklarımın değeride büyüyordu ve anneme bol miktarda para vermeme rağmen, bu parayı nasıl kazanıyorsun demiyordu. Artık tek bildiğim şey hırsızlık yapmaktı. Banka soymaya karar verdim ve soygun sırasında bir güvenlik görevlisini öldürdüğüm için idama mahkum oldum.

Komşunun kümesinden yumurta çalıp eve getirdiğimde, annem bu yaptığımın yanlış birşey olduğunu söylemiş olsaydı, ben bugün idam sehpasında olmazdım...
"
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri
Üst