İpsala Gümrük kapısında FETÖ şüphesi kuyruklara neden oldu

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan


İpsala Gümrük Kapısı'nda yaşanan yoğunluk tatil için yurtdışına çıkmak isteyen vatandaşları isyan ettirdi. Kuyruğun sebebinin FETÖ'cülerin yurtdışına çıkma çabası olduğu belirtildi. Gümrük polisi aramaları çok sıkı tutuyor. Kapıkule'de de kuyruk vatandaşları tatilden soğuttu.

Bayram tatili dolayısıyla İpsala Gümrüğü’nde yaşanan trafik yoğunluğu daha da arttı. Cuma mesai saati bitimiyle birlikte bayram tatilini yurt dışında geçirmek isteyen binlerce kişi, İpsala Gümrük Kapısı’na akın etti.
Kalabalık nedeniyle yaklaşık 5 kilometre kuyruğun oluştuğu İpsala’da, yurt dışına çıkmak isteyenler, yaklaşık 3-4 saatlik beklemenin ardından gümrüğü geçerken, Yunanistan Kipi Gümrük Kapısı’nda da uzun süre beklemek zorunda kalıyor.
Öte yandan, yaşanan yoğunluğun sebeplerinden birinin de kalabalığı fırsat bilerek, yurt dışına çıkmaya çalışan FETÖ şüphelileri olduğu öğrenildi. İpsala Gümrük Kapısı’nda polis ekipleri ve gümrük muhafaza ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı.
Araç kuyruğunun akşam üzerine kadar İpsala ilçesi girişine kadar uzayacağı tahmin ediliyor. Öte yandan, vatandaşlar ise yaklaşık 30 derece sıcaklığın olduğu havada, zor durumda kalıyor.

Bulgaristan'ın Kapitan Andrevo Sınır Kapısı'nda da, personel yetersizliği nedeniyle alımların durma noktasına gelmesiyle, Kapıkule'de 20 kilometre TIR kuyruğu oluştu.
Avrupa'nın en büyük kara sınır kapısı olan Kapıkule'de, komşu ülke Bulgaristan'ın Kapitan Andrevo Sınır Kapısı'nda sınırlı sayıda gümrük personeli nedeniyle alımlar neredeyse durma noktasına geldi. Türk gümrük yetkililerinden edinilen bilgilere göre, bayram tatili dolayısıyla hem küçük araçların hem de büyük araçların yoğunluk oluşturduğu belirtildi. Kapıkule'de, yolcu ve TIR peronlarında yeterli sayıda personelin bulunduğu belirtilirken, Bulgar yetkililerin TIR peronlarındaki personelleri yolcu tarafındaki yoğunluk nedeniyle yolcu peronlarına çekmesinden dolayı Kapıkule yolu üzerinde 20 kilometrelik TIR kuyruğunun oluştuğunu kaydetti.

BİZE BAYRAM YOK’


Arife günü yollarda olduklarını ve bayramı yollarda ve kuyruklarda geçireceklerini dile getiren TIR sürücüleri, “Bizim işte bayram seyran yok. Cumartesi-pazar yok. Genelde bayramları hep yollarda oluyoruz. Bugün de şansımıza hava sıcak. Kuyruk uzun. Bilmiyoruz bir sıkıntı var herhalde, sıra hiç yürümüyor. Normalde şu an gümrüğün içinde olmamız gerekiyordu dedi.


Kaynak
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst