Sohbet Oğlumun selası da repertuarında var mı Demirtaş?

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Oğlumun selası da repertuarında var mı Demirtaş?

Sen saz değil, evlat çalıyorsun Demirtaş.Baba. Onu en güzel çağıran evlat sesidir. O baba sesini kaybetti. Boğazında evladının yaşı kadar düğüm. 19 düğüm. Biliyor ki acı sıcakken herkesin soğuduğunda sadece sahibinin. Kapılar kapandığında, oğul yokluğu bastığında odayı, haykıra haykıra ağlayıp dizlerini kanatacak. Bir oğul gitti. Sessizlik. “ Oğlumu yediniz, Allahsızlar!..Böyle bağırıyordu Alican’ın babası cenaze yerine girmek isteyen 70 kişilik sosyalist partili gruba. Öyle bağırıyor ki bağrına karlar yağdıran bu acının hesabını musallaya yazıyor sanki. Oğlumu kullandınız diyor. İşte tam da burası. Oğlumu kullandınız.

Dağa evlat toplamayı, evladı ocaktan eksiltmeyi sevip saza vuran adam Demirtaş, bu evladın selasını da repertuarına al olur mu ? Kızlarına ne güzel sarılıyorsun, bir daha oğluna sarılamayacak babayı da repertuarına al olur mu? Kendi evlatlarını rüzgardan bile sakınırken, silahlanın dediğin yerde kurşun yağmurlarının altında kan ıslağı oğulları da repertuarına al olur mu?

Sen başka evlatların canını dağın barikatı yapmayı çok iyi bilirsin. Sen çal, onlar ağıt bestelesin olur mu? Bak bak, Alican’ın babası ne diyor? Öyle bir dağ ki o baba, senin evlat gömdürdüğün dağa benzemez! Öyle bir silahı var ki sadece dua! Senin silahlanın çağrını da saz sapı yapacak en güçlü silahı, onun duası!

Yanmış ciğer mi görmek istiyorsun! Bak senin dağ eteğinde mermi ızgarana benzemez! Sende olmayan o babanın ciğerine iyi bak! Evlat dumanı üzerinde o ciğere iyi bak! Sen saz değil, evlat çalıyorsun Demirtaş! Sen oy topladın ama evlat eksilttin ocaklardan. Senin kanlı matematiğin bu. Ölen 32 Masumun canı senin umurundaysa şerefimizi kefenlesinler . Senin umurunda olan sadece, ne kadar kan emdiğin, ne kadar evladı bir babanın bağrından mahrum ettiğindir.

Al, kullan, göm. Senin sloganın bu.

Şimdi bütün babaları topla. Gözlerine bak. Hepsinin gözleri ne söylüyor biliyor musun? Dağa vereceğimize sele veririz. Senin ve sizin gibilerin kullanıp , masumluğundan bomba olacak bedenlerini parça parça göreceklerine, sele veririz diyecek kadar acı beğenecek kadar ah dolu gözleri sana karşı.

Sen “hadi öldün evladım da” elin kolun nerde? “Başını nereye koydular” diye ağlayan babaları da repertuarına al olur mu? Bunlardan sana kanlı bir albüm çıkar, döndürüp döndürüp dinlersin. Unutma, bugün meydanlara adam toplayabilirsin ama cami avlularından eksileceksin, babalar seni acılarından kovuyorsa onlar kadar baba değilsin.
Esra ELÖNÜ - Haber 7
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Neden Benim Oğlumun Flüdü Yok Uleynnnn
  • Ugur
  • Ugur,
  • Video Galerisi
  • 0    4K
Geri