PKK’ya gıda götüren araçtan HDP’li vekil çıktı

MURATS44

topragizbiz.com
HDP Kars Milletvekili Şafak Özanlı Kars’ta terör örgütü PKK militanlarına gıda ve ihtiyaç malzemesi götüren araçta gözaltına alındı.

Kars’ta terör örgütü PKK militanlarına gıda ve ihtiyaç malzemesi götürüldüğü ihbarını alan emniyet güçleri, 3 aracı durdurdu.Araçlarda yer alan HDP Kars MilletvekiliŞafak Özanlı ve beraberindeki 8 kişi gözaltına alındı.

KİMLİK TESPİTİNİN ARDINDAN SERBEST KALDILAR


Edinilen bilgiye göre, şüpheli şahısların bir marketten temin ettikleri gıda ve ihtiyaç malzemesini Kağızman-Digor kırsalında bulunan bölücü terör örgütü PKK üyelerine götürecekleri ihbarını alan Digor İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, söz konusu araçları ilçe çıkışında durdurdu. Aralarında HDP Kars Milletvekili Şafak Özanlı’nin de olduğu 8 kişi gözaltına alınırken, araçta çok sayıda gıda ve ihtiyaç malzemesi olduğu görüldü. HDP Kars Milletvekili Şafak Özanlı kimlik tespiti yapılmasının ardından serbest bırakılırken, diğer 8 kişi ise Digor Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüpheliler tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Terörist dayanışması. Terörist , teröriste yemek götürüyor ki güçlü olsunlarda bu devletin polisine , askerine kurşun sıksınlar. Asıl operasyon meclisteki teröristlerden başlamalı...
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst