Şimdi söylediler toplanmaya başlamışsın yavaş yavaş..

deniz feneri

Aktif Üye
FB_IMG_1528296859857.jpg
Şimdi söylediler toplanmaya başlamışsın yavaş yavaş.. Usul usul adımlar atıyormuşsun gitmek için.. Heybende benim için getirdiğin hediyelerin de bir kısmını geri götürüyormuşsun.. Ah Ramazan sen hoş geliyorsun da biz pek hoş karşılayamıyoruz seni ...
Ne müjdelerle geliyorsun oysa.. Heybende ne çok hediye vardı bizlere...
Bizlerin gözleri ne bu hediyeleri görüyor ne de kıymetini biliyoruz
Sen ki af ayısın... sen ki içinde Kadir gecesini saklayan bir inci deryasısın..
Ama bizim dünyalık işlerimiz daha mühim.. Son 10 gün...
Bayram alışverişi bayram temizliği mutfak işleri.... Daha neler neler...
Son 10 güne sıkıştırıyoruz hep bunları.. Oysa sen usul usul gidiyorsun .. oysa sana daha bir sarılmamız lazım.. belki de seneye buluşamayacağız seninle... Belki bu sene son orucum olacak son Kadir gecesini göreceğim belki... Yinede ısrarcıyız fani değilmişiz gibi yaşamaya.. Sen ki iffet ayısın.. sen zühd ayısın , takva ayısın sen..
Ama biz bunları da bilemedik.. İftar ayı sanıyoruz seni.. Giyinip süslenip o iftardan şu iftara koşarak geçiriyoruz bereket dolu günlerini.. Haremlik selamlık olmayan sofralarda , Allah'ın adı anılmayan zikri duyulmayan masalarda yiyoruz seni... Sözde daha bir dikkat edecektik tesettürümuze ama yok olmadı
Ne ağzımızdan çıkan gıybete hakim olduk ne gözümüzü harama bakmaktan alıkoyduk.
Sen takvaydın oysa.. Ama biz yine unuttuk... Şimdi avucumuza son günlerin dökülüyor... Bize de bu günlere daha iyi bakmak daha hoş karşılamak daha bir kucaklamak düşer.. İnsaAllah üzerimize düşeni yapar da kazananlardan oluruz. Yoksa sen heybeni toplayıp gittiğin gün biz çoktan kaybetmiş oluruz.. Elimizde kalan günlerin kıymetini bilenlerden alışveriş, iftar davetleri , 3-5 günümüzü alacak temizlik ve gereksiz mutfak işleri ile uğraşmak yerine Ramazan ile uğraşmak Nasib olsun bizlere hepimize.. Amin ... ????????

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Şimdi Sorayım!
  • M
  • Muhtazaf,
  • Şiirler
  • 0    896
05.02.2016 Cuma Hutbesi - Şimdi yaraları sarma zamanı
  • BULUT
  • BULUT,
  • Dini Konular
  • 0    5K
Şimdi Söyledim Diye Birde Kızarsın