Sıla Yolu Yolculugunuz Cileye Dönüsmesin..

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
Avrupa'nın Çeşitli Ülkelerinden Anavatana Ulaşmak İçin Sıla Yoluna Çıkan Gurbetçilerimiz, Yollardaki Tamirat, Bozuk Yollar ve Sınırdaki Yığılmalar Nedeniyle Çileli Bir Yolculuk Yapıyorlar.

Slovenya-Hırvatistan güzergâhını kullanarak Sırbistan’a giren vatandaşlarımız buradaki tünel ve vinyet(Otoban ücreti)’ten yakınıyorlar. Bu nedenle Macaristangüzergâhını kullananların sayısının artması nedeniyle Macar sınırından Sırbistan’a girişler saatler alıyor.

BULGARİSTAN’DA ÇUKUR YOLLAR VAR

Bulgaristan’ yollarının çukur olması nedeniyle lastikler patlarken, cantlar eğilebiliyor. Adım başı polis kontrolü insanı canından bezdiriyor. Sıla yolunda durmadan değişen hava şartlarına da dikkat etmek gerekiyor. Bazen yağmur ve bazen güneş açarken, yağmur nedeniyle yollarda biriken sular tehlike yaratıyor. Gidiş gelişli yollarda sollamalar hayati tehlike arz ediyor. Bulgaristan’da vinyet sıkıntısı de devam ediyor. Bulgaristan girişindeki Vinyet kulübelerinde 5 euroluk vinyetler 10 hatta 20 Euroya kadar çıkıyor. Vinyetsiz araçlara da yüklü cezalar kesiliyor. Unutulan belgeler nedeniyle yolcular gerisin geriye dönmek mecburiyetinde kalıyor. Niş’ Hotel Nais’taki Hurriyet istasyonu ise, dinlenmek için buraya gelen vatandaşlarımız nedeniyle dolup taşıyor

Taner TÜZÜN / NİŞ / DHA
 
Geri
Üst