Üst
2016 yılında tanıtılacak en iyi telefonlar

2016 yılında tanıtılacak en iyi telefonlar

BULUT

Super Moderator

2016 yılında pazara nasıl akıllı telefonlar eklenecek biliyor musunuz? Biz de sizler için 2016 yılında tanıtılacak, heyecanla beklediğimiz akıllı telefonları sıralamaya karar verdik. İşte sızıntılar ve tahminlerimiz ile bir araya getirdiğimiz 2016 yılında tanıtılması beklenen en iyi akıllı telefonlar.

iPhone 7


iPhone 7
iPhone 7
Apple'ın yeni iPhone modeli, 2016 yılında yepyeni bir tasarım ile karşımıza çıkacak. Muhtemelen iPhone 7 adıyla gelecek yeni iPhone modeli, tahminlerimize göre geliştirilmiş yeni bir 12 Megapiksel kamera, geliştirilmiş 3D Touch, geliştirilmiş bir parmak izi okuyucu gibi yeni özellikler ile gelecek. Performans tarafında iPhone 6s'te yer alan Apple A9 son derece güçlü olduğu için, gelecek yıl iPhone 7 modelinde büyük bir gelişme beklenmeyen Apple A10 işlemcisi olacak.

Pek umutlu olmasak da pil tarafında gelişmeler olmasını beklediğimiz iPhone 7, kablosuz şarj özelliği de sunabilir. Yine diğer iPhone modelleri gibi Eylül 2016 döneminde tanıtılacak iPhone 7, en fazla merak edilen iPhone modellerinden biridir.

Galaxy S7


Galaxy S7
Galaxy S7
Samsung'un yeni amiral gemisi olacak Galaxy S7, sızıntılara göre Edge modellerinde olduğu gibi kavisli kenarlara sahip ekran, geliştirilen 16 Megapiksel kamera, Exynos 8890 ve Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM özelliklerine sahip olacak. Ayrıca Galaxy S6 gibi hızlı şarj, kablosuz şarj, gelişmiş parmak izi okuyucu ve Samsung Pay gibi özellikler ile tanıtılacak Galaxy S7'nin bu yıl MWC 2016 döneminde tanıtılması bekleniyor.

Galaxy Note 6


Galaxy Note 6
Galaxy Note 6
Galaxy S7 ile benzer donanım sunması beklenen Galaxy Note 6 hakkında, henüz hiç sızıntı olmadı. Ancak tahminlerimize göre Galaxy Note 6, 21 Megapiksel kamera, Exynos 8890 ve Snapdragon 820 işlemci, 5 GB RAM gibi özellikler ile tanıtılacak. Samsung Galaxy Note 6 tanıtım tarihi içinse hiçbir sızıntı ya da tahminimiz bulunmuyor.

LG G5


LG G5
LG G5
Son olarak V10 modeli ile metal kasaya geçen LG, G5 modeli ile ilk kez bir amiral gemisinde metal kasa kullanacak. Muhtemelen LG V10 ile benzer olacak LG G5'in güçlü bir 5.5 inç ekran, 21 Megapiksel kamera, Snapdragon 820 ve 4 GB RAM özellikleri ile tanıtılacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca yıllardır amiral gemisi modellerinde 3000 mAh bataryaya yer veren LG, LG G5 modelinde batarya boyutunu arttırabilir.

Sony Xperia Z6


Sony Xperia Z6
Sony Xperia Z6
Sony'nin yıllardır bozmadığı tasarım anlayışını değiştirmesini beklediğimiz ve daha ince bir ekran çerçevesi ile gelmesi beklenen Sony Xperia Z6, Z5 ile benzer özellikler ile gelebilir. Ancak Xperia Z5 ile kıyaslandığında işlemcide Snapdragon 820 ve 4 GB RAM değişikliklerinin olacağını tahmin ediyoruz. Ek olarak kamerada da geliştirmelerin olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

HTC One M10


HTC One M10
HTC One M10
HTC'nin One A9 ve One X9 modeleri ile büyük oranda değiştirdiği tasarım anlayışı ile gelmesi beklenen HTC One M10, tahminlere göre Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM, gelişmiş bir kamera ve parmak izi okuyucu özellikleri ile gelecek. Ek olarak tasarım tarafında bir kez daha ekran çerçevesinin inceleceğini ümit ettiğimiz HTC One M10, muhtemelen 2016 yılının ikinci çeyreğinde, tahminlere göre MWC 2016 döneminde tanıtılacak.

Microsoft Lumia 960


Microsoft Lumia 960
Microsoft Lumia 960
Microsoft'un üreteceği bile kesin olmayan Lumia 960, Windows 10 tam bir düzene oturduktan sonra tanıtılması beklenen amiral gemisi model olarak karşımıza çıkabilir. Özellikle yazılımsal tarafta büyük gelişmelerin olacağı Microsoft Lumia 960, yeni nesil işlemci, PureView kamera, parmak izi okuyucu gibi özellikler ile gelebilir. Ayrıca Lumia 960'ta metal kasa da tercih edilebilir.

Meizu MX6


Meizu MX6
Meizu MX6
Meizu'nun gelecek amiral gemisi olması beklenen Meizu MX6, gelecek yıl tahminlerimize göre 10 çekirdekli Mediatek Helio X20 işlemci, 4 GB RAM, 21 Megapiksel arka kamera, 8 Megapiksel ön kamera gibi özellikler ile tanıtılacak. Şimdilik tanıtım tarihi ve özellikleri konusunda hiçbir sızıntı olmayan Meizu MX6, eleştirilen Flyme arayüzünde değişiklikler, gelişmiş parmak izi okuyucu gibi yeniliklerle de gelebilir.

Meizu PRO 6


Meizu PRO 6
Meizu PRO 6
Meizu'nun Samsung Galaxy Note serisi ile rekabet eden en güçlü PRO serisinin devamı olacak Meizu PRO 6, Samsung telefonlar ile rekabet etmesine karşın Samsung'un en iyi işlemcilerini PRO serisinde kullanıyor. Gelecek yıl Exynos 8890 işlemci ile gelmesi beklenen Meizu PRO 6, PRO 5 ile kıyaslandığında işlemci ve 5 GB RAM özellikleri ile farklılaşabilir.

OnePlus 3


OnePlus 3
OnePlus 3
OnePlus'ın gelecek üst seviye modeli olmasını beklediğimiz OnePlus 3, Snapdragon 820, 5 GB RAM gibi özellikler ile gelebilir. Özellikle yazılım odağında gelişmeler olmasını beklediğimiz OnePlus 3 modelinde, kameranın yanı sıra pek çok özellikte yenilik olmasını bekleniyor.
 
Geri