6 Asamali Derbi Macinin Provakötörleri

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
Güvenlik ve polise büyük suçlama: "Gezi Parkı'ndaki tatbikatın benzerini yaptılar. Amaç muhalif Çarşı'yı bitirmek..."

Beşiktaş- Galatasaray maçında yaşanan olayların, “Bir tatbikat, düzmece bir saldırı” olduğu görüşü ağırlık kazanıyor.

Kombine biletleri olan ve her hafta Almanya’nın Frankfurt Kenti’nden Beşiktaş maçına uçan, aralarında gazeteciler, bankacıların da bulunduğu grup, olayların “Polis- güvenlik ve ‘AKP yandaşı’ 1453 grubu tarafından” ortaklaşa nasıl senaryo olarak yazıldığını ve nasıl oynandığını anlattı.

Stada 4 savcının da gelmiş olması, bu senaryonun onlara bazı mesajlar vermek için iştetildiği şüphesini de doğurdu.

O grubun Sözcü’ye anlattıklarına göre Beşiktaş- Galatasaray maçındaki “Belki de muhalif Çarşı’yı bitirme amaçlı” o korkunç senaryo şöyle işletildi:

1 ) KOMBİNELER İŞLEMEDİ: “Kombine biletlerimiz olduğu için Doğu Grubu önündeydik. Bir baktık ki, kombineler işlemiyor. Turnikelerden geçemiyoruz. Hiç kimsenin bileti işlemiyor. Arkadan birileri bastırmaya başladı ve bizi aşıp ‘sözde’ işlemeyen turnikelerden içeri daldılar. Biz tepki gösterince, başka kapı açtılar, kombine bilet sahiplerini oradan içeri aldılar. Oradan da kaçak girişler oldu…”

2) KİMSEYİ ARAMADILAR: “Bu kaçak geçişler sırasında güvenlikçiler gülüyordu. ‘Geçin, geçin’ diyorlardı. Kimseyi aramıyorlardı. Polisler de kimseyi aramıyorlardı. Arada bir kaç kişinin üzerlerine ellerini sürüyorlardı o kadar. Polisler bile ‘geç geç’ diyordu. Sanki bir şeyler dönüyordu. Hedefleri Çarşı’nın tribünüydü.”

3) RABİA İŞARETLERİ YAPIYORLARDI: “Çarşı’nın bulunduğu Doğu Grubu’nun altında sağ ve sol kanatlarda 1453 grubu toplanmıştı. Toplama grup olduğu belliydi. Sloganları bilmiyorlardı, parmaklarıyla 4 işareti (Rabia işareti) yapıyorlardı. Arada futbolculara küfür de ediyorlardı. Oysa, her şey güzeldi. Çarşı grubu, Galatasaraylı olan ve ilik nakli bekleyen bir genç için yardım pankartı açmıştı. Yukarıda dostluk rüzgarı vardı, aşağıda ise başka senaryo.”

4) YA ALLAH BİSMİLLAH, ALLAHÜ EKBER: “Hakem zaten maçı katletti. Buna rağmen bir şey yapmıyorlardı. Melo’nun faulünden sonra alt kısımdaki 1453 Kartalları, birden ‘Ya Allah bismillah, Allahü ekber’ sloganları atmaya başladı. Ardandan bir kaç kişi sahaya daldı. Taksim Gezi Parkı‘nda düzenlenen tatbikat gibiydi. Polis ilk müdahaleden sonra oradan çekilmeye başladı.”

5) POLİSLER BAŞINI EĞİP ‘VURMAYIN’ DEDİ: “Ardından sağdan- soldan gruplar sahaya girmeye başladı. Bir yerde gruplaşan polisleri sandalye atıyorlardı, polisler de ‘Aman sert atmayın’ der gibi başlarını eğiyorlardı. Görevliler de kaçıştı. Böyle olunca onları da kovaladılar. Bazı seyircilerin elinde ağaç coplar vardı. Bunu içeri nasıl soktuklarını anlayamadık.”

6) VE BU SENARYOYU TÜM 76 BİN KİŞİ İZLEDİ: “Her şey sanki belirli bir düzen içinde yürüyordu. Taraftarlar sonra geri çekilmeye başladı. Bu kez grup halindeki polisler onları kovaladı. Sözde onlara vuruyorlardı ama okşar gibi. Tribüne tekrar dönenleri bu kez Çarşı Grubu dövdü. İşte tüm tribünün farkına vardığı, 76 bin kişinin canlı izlediği senaryo buydu.”

Ali Gülen-Sözcü
 
Bende ondan süphelendimdi ya da gülen olabilirmi?:D
 
Birinin akli yetmez o ise zaten dedigin gibi ikisi olam ihtimali cok daha büyük.. :D
 
O grubun Sözcü’ye anlattıklarına göre Beşiktaş- Galatasaray maçındaki
“Belki de muhalif Çarşı’yı bitirme amaçlı” o korkunç senaryo şöyle işletildi:

Özürü kabahatinden büyük diye buna derim ben.Muhalif Çarşı ne yahu...Neyin muhalifi bu Çarşı...
Taraftari oldugum BJK'yi siyasete alet ederek,kötü emellerinize ulasma adina kullanma iznini kimden aldiniz siz.Besiktas ve diger spor kulüpleri her siyasi görüsten taraftari olan kulüplerdir.Çarşı ve 1453 grubu,spordan çekin pis ellerinizi...
 
Beşiktaş taraftarı bütün takımlar içinde en iyisiydi. Bence aralarına sızıp çarşı adını kullanıyorlar.
 
Carsinin isi degil kim ne derse desin cünkü bugüne kadar o kadar yenildiler hakli veya haksiz hicbir zaman böyle olay cikardiklarini duymadim görmedim. Bunu yapanlarin altindan gslilerde cikabilir. Bizi yaktilar bjk'yida yaktilar. Yakinda TS'te sira bakin az degil onlar ortalik karistirmaya bayiliyorlar. :D
 
yapanlar belli oldu :) gezici adileri. her yerde her mekanda bunları yapmaya devam edecekler. Bikaçını şöyle bi yamyassı edecen ki akılları başlarına gelsin
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
FB - GS Süper Derbi Kadrolari Belli Oldu.
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Güncel
  • 8    7K
Geri