Maçta yaşananlarin Tamami Başbakan'ın eseri

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki karşılaşmanın son dakikalarında çıkan olaylar, taşkınlıklar, taraflar arasındaki çatışma ve kamplaşmaların Başbakan ve hükümetinin eseri olarak yorumlanması gerektiğini savundu.

Bahçeli, "Yeşil sahalara siyaseti bulaştıran, taraftarları bloklaştırarak birbirine diş bileyen bir hale gelmesine iyice zemin açan AKP zihniyeti olanlardan birinci derecede sorumludur" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Galatasaray-BeşiktaşFutbol Kulüpleri arasında oynanan müsabaka esnasında çıkan olaylarla ilgili açıklama yaptı. Beşiktaş veya Galatasaray maçında yaşanan olaylardan AK Parti’yi sorumlu tutarak eleştiren Bahçeli, şöyle dedi:

İKİ GÜZİDE KULÜBÜMÜZ...

"Dün iki güzide futbol kulübümüz arasında oynanan müsabakanın son dakikalarında yaşanan olaylar, taşkınlıklar, taraflar arasındaki çatışma ve kamplaşmalar esasen Başbakan ve hükümetinin eseri olarak yorumlanmalıdır. Sahalara ayar vermeye, seyircileri hizaya getirmeye çalışan iktidar, toplumun her kesimini birbirine düşürecek fitne ve dedikodu çarkını işletmiştir. Dünkü üzücü ve son derece de düşündürücü hadiselerin toplumsal huzur ve barışımızı gölgelediği, sporun centilmenliğine ve rekabetine zarar verdiği meydandadır.Yeşil sahalara siyaseti bulaştıran, taraftarları bloklaştırarak birbirine diş bileyen bir hale gelmesine iyice zemin açan AKP zihniyeti olanlardan birinci derecede sorumludur."

Beşiktaş veya Galatasaray taraftarlarını ya da kulüp yönetimlerini suçlamaması gerektiğini söyleyen Bahçeli, hiç kimsenin Beşiktaş veya Galatasaray taraftarlarını ya da kulüp yönetimlerini suçlamaması gerektiğini öne sürerek şöyle konuştu:

"AKP takviyeli unsurlar, Gezi Parkı’ndan miras kalan çatışma bakiyesini sürdüren küçük bir azınlık bir bahaneyle ortalığı ayağa kaldırmış, ilkel ve ileri düzeyde vahamet dolu manzaraların yaşanmasına sebep olmuştur.Spora şiddet karıştıran, dostluğu ve sportmenliği sabote eden hiç kimseye sıcak ve anlayışlı bakmamız mümkün değildir. Fanatizmin, holiganizmin, gözü dönmüş çılgınlığın hiçbir türünü masum ve makul addetmemiz de düşünülemeyecektir.Kaybeden şüphesiz Türk sporu, üzülen tabiidir ki Türk milleti olacaktır ve olmuştur."

"FATURA HERKES İÇİN AĞIR OLACAKTIR"

Spordaki Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre tedbirler alınması gerektiği aksi takdirde faturanın herkes için ağır olacağını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Fırsattan istifade ederek ezeli rekabeti savaşa çevirmek, sahaları işgal ve istilaya teşebbüste bulunmak ve malum sloganlarla etrafa saldırmak bir defa ülkemizin iflas ve hezimet tablosunu da teyit etmiştir.Akıllardan uzak tutulmamalıdır ki, Yugoslavya’nın bölünmesinde futbol karşılaşmalarındaki düşmanca tutum ve ayrışmaların, taraftarlar arasındaki kin ve nefretin büyük payı vardır.Bu itibarla spordaki bir kıvılcımın nerede duracağı, nerelere kadar ulaşacağı iyi hesaplanmalı, Başbakan ve hükümeti meseleye sorumlu ve samimi bir şekilde yaklaşmalıdır. AKP’nin tribünleri terbiye etme, taraftarları sindirme ve kulüpleri kuşatma utanmazlıkları durmazsa ve gerekli tedbirler ’Spordaki Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna’ göre alınmazsa doğabilecek fatura herkes için ağır olacaktır.Ayrıca hangi kulübün olursa olsun, genelde spora, özelde futbola gönül vermiş kardeşlerimizin sağduyulu, soğukkanlı ve sakin bir şekilde hareket etmeleri ve kışkırtmalara kapılmadan dirayetlerini muhafaza etmeleri toplumsal huzur bakımından elzemdir."

"TFF YAKINLAŞAN SORUNLARI CİDDİYE ALMALI"

Türkiye Futbol Federasyonu’na uyarıda bulunan Bahçeli, yakınlaşan ve yoğunlaşan sorunları ciddiye alınması, siyasi telkin ve yönlendirmelerden uzak durarak yürürlükteki mevzuata göre gerekli önlemleri devreye koyması gerektiğini anlattı. MHP lideri Devlet Bahçeli şöyle devam etti:

"Demokratikleşme paketiyle PKK’ya gülücükler saçan, ikramlarda bulunan Başbakan bu ihanet ısrarını bırakmalı, hayatın her alanında patlamaya ramak kalmış bombalara dikkat kesilmelidir.Barış, huzur, emniyet, dirlik, birlik ve istikrar arayan milletimizin sesini duymayan, ihtiyaçlarını önemsemeyen, toplumsal yapıyı eylem ve icraatlarıyla terörize eden iktidarın meşruluğu kesinlikle boşluğa düşecek, ahlaki tutarlığı yok olacaktır.Türkiye’nin asıl sorunu da burada aranmalıdır.Bugünkü kördüğümün açılması, karanlık kampanyanın son bulması ve insanlarımızın arasına çekilmeye çalışılan duvarların tamamen yıkılması için AKP’nin tasfiyesi ve demokratik yollardan görevden alınması mecburiyet halini almıştır. Milliyetçi Hareket Partisi bu uğurda ne gerekiyorsa yapacak, hainlere direnecek, çözülmeyi ve parçalanmayı çabuklaştıracak paketlere göğsünü gerecek, aziz milletimizin eşsiz basiretine, kararına ve tercihine sonuna kadar inanıp, güvenecekti."

DHA
 
Basina tas dusse basbakandan bilecek.:D
 
Biz Turk milleti kadar olaylari isteklerine gore yorumlayip cikilmaz hale getiren,kafalari karistiran baska millet varmidir acaba?
 
fv0m.jpg fv0m.jpgOlayin kanitlari bunlar olarak gösteriliyor. Twettleri bunlar daha var.
 
Ne arıza bi adam bu. siyasetin yüzkarası sahtekar. Utanmadan yalan söylüyor. Birde bu ülkenin yöntimine aday. Allah bu tipleri bu ülkenin idaresine getirmesin inşaallah.
 
Ne arıza bi adam bu. siyasetin yüzkarası sahtekar. Utanmadan yalan söylüyor. Birde bu ülkenin yöntimine aday. Allah bu tipleri bu ülkenin idaresine getirmesin inşaallah.

Siyaset tartismasina girmeyelim Siyaset, spor , ayni renkler ve zevkler gibi tartisilmaz. :nargile::)
 
Siyaset tartismasina girmeyelim Siyaset, spor , ayni renkler ve zevkler gibi tartisilmaz. :nargile::)

siyasetle alakası yok. Mal bozuk. Ben siyasi olarak değil gerçeği söyledim. Adam arıza ve bu ülkenin yönetimine talip. Hemde bu kafayla. Kafa değil değirmen taşı mübarek. Devletin iyiliği hariç herşeye güzel çalışıyor.
 
Çarşı grubu bi aslana beşiktaş forması giydirmişlerdi. O kadar eminlerdi ki , kazanacaklarına :D ama kartalları gs forması giydi kaldıramadılar. Kartalın kanadını kırdılar gs forması giydi diye :)
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Bir Maçta En Fazla Ne Kadar Uzatma Olur?
  • Ugur
  • Ugur,
  • Komikler
  • 5    7K
Geri
Üst