Şiir Bu dünyadan bir Şevket Okyay abimiz geldi geçti.

Muhtazaf

topragizbiz.com
Bu dünyadan bir Şevket Okyay abimiz geldi geçti.

Şevket abimiz, sonunda bizlerden ayrılığı seçti,
Bu dünyadan, bir Şevket Okyay abimiz geldi geçti.
Her zaman, muhabbet, hoşsohbet, doğruluğa eşti,

Yollar uzun, zaman dar, şiirleri anlamlı idi,
Sevdiği kişilere, önem verir, daima severdi.
Şiirleri döktürür, anlatır, peygamberi överdi,

Salih; unutma, ölüm her kapıya tek tek gelecek,
Her insan, ne yaparsa yapsın, bu dünyadan göçecek,
Koca yürekli, Şevket Okyay abim, Salihte birgün ölecek,
Bu dünyadan, koca yürekli bir Şevket abimiz geldi geçti.
M.S.A.
Muhammet Salih Aydın 21.05.18 Wetzlar/Almanya
okyay.jpg okyay.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maalesef geç duyduk. Bizler iyileşip aramıza dönmesini beklerken , sessiz sedasız Hakkın rahmetine yürüyüp gitmiş. Unutulmayacak bir insan. Her zaman gönüllerimizde olacak, şiirleriyle yaşatacağız Allahın izniyle...

Mekanı cennet olsun inşaallah.

Gönlüne sağlık amcam çok duygulu bir şiir olmuş :( Aralık ayından beridir hep araştırdım sordum ama ulaşamadım. O zaman hastaymış demek ki akrabalarının sayfasında haber yoktu. Onlara yazdım dönen olmamıştı o zaman. Dayım vefat edince fırsat bulup araştırmaya devam edemedim ne yazık ki :( Dayımla 28 gün arası varmış. Ramazandan sonra araştırmayı, 118 den telefonunu almayı bile düşünüyordum kısmet olmadı :( Kabri nur mekanı cennet olsun inşaallah. Ona elimizden gelen ardından en güzel şekilde yad etmek ve okumak artık. Rabbim ahirete karşılaştırır inşaallah burada görüşmek kısmet olmadı.

Ders alanlardan olabiliriz inşaallah. Ölüm her an hepimizin yanıbaşında. bunu düşünmeden kırdığımız kalpler ezip geçtiğimiz insanlar, hayvanlar. Ölümü ve ahireti düşünerek yaşayabilsek bu kadar pervasız olamazdık herhalde bu dünyada. Rabbim ahibetimizi hayr eylesin, kendine yaklaştıracak iyi insanlarla hemhal eylesin, bizleride o iyilerden, çevresine faydalı olanlardan eylesin, şerrinden korkulanlardan ve kaçılanlardan olmaktan muhafaza eylesin inşaallah. 3 günlük dünya geldik gidiyoruz hiçbirşeye değmiyor bu yalan dünya. İnsan ölümü yaşayınca daha iyi anlıyor bunu

EDEP!
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Dağ Nedir? Dünyadan Dağ Manzaraları
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Ansiklopedi
  • 0    6K
Ahtapot DNA'sı Bu Dünyadan Değil!
  • Ugur
  • Ugur,
  • Hayvanlar Alemi
  • 0    5K