• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.

Çekilin valla - Engin ARDIÇ

MURATS44

topragizbiz.com
#1
Hiçkimse "fezlekeler meclisten geçer mi" diye merak etmiyor.

Bazı HDP'liler hakkında düzenlenen fezlekeler.

Yani, başta Selocan olmak üzere dağlar kızı Figen, bıyıklı yönetmen Sırrı Süreyya ve samanlık yiğidi Ertuğrul son "dokunulmaz" günlerini yaşıyorlar. (Bir de Selma var ama ona mazmun bulamadım.)

Dikkat ediniz: HDP kapatılacak falan değildir, "kiliseye gitmek isterim" diye şov yapan Garo ahpariğe falan kimse dokunacak değildir, fezlekeler "alenen suç işlediği" söylenen elebaşlarını kapsıyor. Beş kişiyi.

Altan biraderler, Murat Belge, Ömer Laçiner falan da "Türk ordusunun buna kızıp darbe yapacağını" bekleyip dursunlar bakalım pek demokrat bir şekilde!

Bu arada HDP harekete geçmiş.

Ne yapmış? Şampiyon olurlarsa Beşiktaş taraftarlarını sabah namazına bekleyen futbolcu Demba Ba gibi, Diyarbakır halkını cuma namazına çağırmış.

Doğrusu, tam Marksist-Leninistler'e yakışır bir davranış. (Sırrı Süreyya'nın boy abdesti var mıdır ki namaz abdesti alacak?) Yok canım, onlar namaz kılacak değiller (cuma kaç rekat Selo?), onlar "barış için dua edeceklermiş", bunun için de abdest gerekmiyor.

TKH bile, Türkiye Komünist Hareketi partisi bile dayanamadı da "dini siyasete alet ediyorlar" dedi.

HDP, bırakın Türkiye partisi olmayı bir yana, laik bile olamadı.

Oysa ne büyük bir fırsat vardı önünde... Geçen sene haziran ayında...

AKP ile anlaşıp yeni bir anayasayı şıpın iyi yapabilirlerdi...

Zıtlaşmayı seçtiler, PKK'nın ayaklanmayı yeniden başlatmasına çanak tuttular. PKK'ya boyun eğdiler.

Devletten hiç ummadıkları ölçüde çok sert bir tepki alınca da şaşırdılar.

Şimdi hendekler kapatılır, sözde "kurtarılmış bölgeler" temizlenir, Kandil dağı bombalanırken panikliyorlar.

Seksen kişiyle girdikleri mecliste saltanatları beş ay sürebildi, "tekrar seçimde" elli dokuza düştüler, ilk yeni seçimde de barajın altına gidecekler. "Silah bırakma" yanlısı Abdullah Öcalan'ı, Leyla Zana'yı, Hatip Dicle'yi "ekarte" etmenin, kenara itmenin bedelini ödüyorlar.

"Enayilik etmeyin, silahı bırakmayın" diyen Hasan Cemal, Mehmet Altan gibi akıl hocalarının kazığı da oldu bu, bir bakıma.
HDP harekete geçmiş.

Alınmış somut bir karar yokmuş tabii ama "meclisten çekilmeyi" bile düşünüyorlarmış.
Şimdilik parti içinde dillendiriliyormuş.

Çekilin valla.

Görüp göreceğiniz son meclis olsun bu.

AKP de fırsatı yakalayıp hemen ara seçime gitsin (elli dokuz koltuk birden boşalacak), bu sefer 330'u bulsun hatta geçsin, yeni anayasayı yapsın, biz de başkanlık sistemine geçelim.

Memlekete böyle bir faydanız dokunsun!

Akıl hocalarınız da darbe beklemeye devam etsinler. İstemiyorlarmış ama yan cepleri de açıkmış.
 

Reklam

 • Türkiye'de Camiye Çevrilen Kiliseler
  Ugur Ugur
  Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Anadolu toprakları, birçok inancın da ibadet ettiği bir yer olmuştur. Ülkemiz topraklarında yaşayan topluluklar ibadet edebilecekleri...
 • 2018 Yılı Dini Günler ve Bayramlar Listesi
  Ugur Ugur
  2018 Yılı Dini Günler ve Bayramlar Listesi Üç Aylar başlangıcı 19 Mart 2018 Pazartesi Regaib Kandili 22 Mart 2018 Perşembe Miraç Kandili 13 Nisan 2018 Cuma Berat Kandili 30 Nisan...
 • National Geographic Fotoğrafçılarından Muhteşem Fotoğraflar
  Ugur Ugur
  Konya, Beyşehir'de bir balıkçı donmuş göle ağ atıyor. Beyşehir Gölü, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü. Tıknaz İzlanda atları kendine has bir görünüme sahip. “Gördüğüm en nazik, en...
 • Tarih Boyunca Türklerin Kullandığı Kılıçlar
  Ugur Ugur
  Bir zamanlar savaşların kaderini belirleyen tek silah kılıçlardı. Türk tarihinde de önemli zaferler bu kılıçlarla gelmişti. İşte o kılıçlar... Dımışki Kılıcın ismi, dünyanın en sağlam...
 • Fazla Bilinmeyen İlginç Müzik Aletleri
  Ugur Ugur
  Yaybahar, Çağlama, Glass Armonica, Theremin, Elasticsynth, AlphaSphere, Eigenharp, BeatBearing, Hydraulophone, Tenori-On, Hang, Kalimba, Array mbira.... Eminim bu aletlerinin çoğunun ismini daha...
 • Kapıkule ve Diğer Gümrük Kapılarını Canlı İzleyin - 2018
  Kaptan43 Kaptan43
  Buyurun Arkadaşlar, Kapıkule, İpsala, Hamzabeyli, Pazarkule ve Dereköy Gümrük Kapılarımızı sizler de canlı izleyebilirsiniz. Görüntüler yaklaşık 30 saniyede bir yenilenmektedir. Kapıkule...

Facebook