Üst
Erdoğan’ın Yemekleri Artık Özel Testlerden Geçecek

Erdoğan’ın Yemekleri Artık Özel Testlerden Geçecek

  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ugur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ugur

Administrator

Erdoğan’ın yemekleri artık özel testlerden geçecek. Acil Tıp Birimi içilen sudan yenen yemeklere kadar herşeyi inceleyecek.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda göreve başlayan 5 kişilik sağlık ekibi, Erdoğan’ın yemeklerini özel testlerden geçirerek radyasyon, kimyasal madde, ağır metal ve bakteri taraması yapıyor.
aksaray.webp

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktorluğunu üstlenen AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 5 kişilik ‘Acil Tıp Ekibi’ kurduklarını bildirdi. Ekibin 24 saat esasına göre çalıştığını belirten Erdöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın can, gıda ve beslenme güvenliği ile ilgili çalışma planı yapıldığını ve bu plana göre, içtiği sudan, yediği yemeğe kadar her şeyin inceleme ve analizden geçirildiğini dile getirdi.

Suikastler artık böyle yapılıyor​


Uluslararası kriterlere göre yapılan bu çalışmaya göre, yiyeceklerde radyasyon, kimyasal madde, bakteri ve ağır metal gibi taramalar yapıldığını ifade eden Erdöl, “Bu analizler belli bir düzen içinde gerçekleştiriliyor. Yurt içi ve yurt dışındaki tüm seyahatlerinde de bu inceleme yapılıyor. Çünkü, dünya genelinde suikastlerin artık silahla değil, bu tür yollarda özellikle gıda yoluyla yapıldığı biliniyor" diye konuştu.

Farklı laboratuvarda analiz ediliyor​


Saray'daki sağlık ekibinde gıda konusunda uzmanların da bulunduğunu belirten Erdöl, "Alınan numuneler sadece Ankara'da değil, İstanbul'da da farklı farklı laboratuvarlarda analiz ediliyor. Saray'da bir analiz laboratuvarı kurulması da düşünülüyor. Bu konuda dünya literatürünü takip ediyoruz. Tüm dünya liderlerinin gıda güvenliği ve suikastlere karşı korunması ile ilgili tüm gelişmeleri izliyoruz. Biz bu konuda diğer ülkelerden daha ileriyiz" dedi.

Güvenli yerlerden alışveriş yapılıyor​


Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kullanılan gıda ürünleri ile ilgili güvenlik tedbirlerinin alım aşamasından itibaren başladığını kaydeden Erdöl, "Gıda malzemelerinden, deterjana kadar güvenli yerlerden alış veriş yapılmasına dikkat ediliyor. Bunlar alım aşamasında kontrolden geçiriliyor. Pişirme ve kullanma aşamasında da ayrıca analiz yapılıyor" diye konuştu. Erdöl, bugüne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik ciddi bir vaka ile karşılaşılmadığını, yapılan taramalarda ve testlerde bazı meyve ve sebzelerde ilaç kalıntısı gibi basit verilere ulaşıldığını da kaydetti.

Kaynak: trthaber
 
Geri