Üst
Florit Taşı nedir? Özellikleri nelerdir?

Florit Taşı nedir? Özellikleri nelerdir?

Florit TaşıSertlik Derecesi : 4
Özgül Ağırlığı : 3,0 – 3,3
Burçlar : Kova
Çakralar : Güneş sinirağı, Kalp, Alın, Taç
Temizleme : Akan su / Güneş (15 dakika)

Renkleri çeşitlilik gösteren florit, sarı, kırmızı, yeşil, pembe, mavi, menekşe, mor ve beyaz renklerde olabilmektedir. Çok sert olmayan florit, güneş sinir ağı,kalp, taç, alın çakraları ile uyumludur. Sertlik olarak diğer taşlara nazaran daha yumuşak olduğu için, kolay çizilebilir ve kırılabilir yapıdadır.

florittac5.webp


Temizleme amacıyla kullanacağınız suyun fazla sıcak yada soğuk olmamasına da dikkat edilmeli ve temizlerken daha kısa süre suyun altında tutulmalıdır. Sabun kullanarak temizlenmesi, taşınızın matlaşmasına neden olabilir. Eşit ölçülerde kristal yapıya sahiptir. Çoğunlukla kübik ya da sekiz yüzlü olanları bulunmaktadır. Renk dağılımı çeşitlilik göstermektedir. Işığa tutulduğunda mor renkte parlar. Bu onun en belirleyici özelliğidir.Kova Burcunun sembol taşıdır.

Florit taşının bilinen bazı faydaları;​

- Boyun bölgesine yakın kullanıldığında dikkati artırır ve yetersizlik hissini yok eder. Bu özelliği dolayısıyla yapmaktan çekinilen ve yetersiz kalındığı hissedilen işlerde faydası olur. Araba kullanmaktan çekinenler bu taşı deneyebilirler.

- Düşünceleriniz belirsiz ve karmaşık olduğunda floritinizi elinize alın. Düşüncenizin keskinleştiğini göreceksiniz. Aynı şekilde, zihniniz yorulduğunda da bu taşı kullanabilirsiniz.

- Enerjisi, yatıştırıcı ve huzur vericidir. Şeffaf florit diğer taşlarla birlikte kullanılabilir ancak, mor florit diğer taşlarla birlikte kullanıldığında etkileri zayıflar.

- Kişinin analitik yeteneklerini güçlendirir. Zihinsel açıklık ve konsantrasyonu artırıcı etkisi dolayısıyla dikkat gerektiren işler yapanlar ve öğrenciler için özellikle faydalı bir taştır.

- Konsantrasyonu artırır ve sezgileri güçlendirir.

- Başağrılarına karşı etkilidir.
 
Geri