Üst
Google, Klavyelerden Boşluk Tuşunu Kaldırıyor

Google, Klavyelerden Boşluk Tuşunu Kaldırıyor

" W£L!K£ "

Aktif Üye

Google, dizüstü bilgisayar klavyelerinde büyük değişiklik yaratacak bir tasarımın patentini aldı.

Teknoloji her geçen gün küçülüyor, inceliyor ve hafifliyor. Apple’ın en son çıkartmış olduğu Yeni Macbook’da bunun en taze kanıtlarından bir tanesi. Aynı şekilde Apple Watch’lar da bu küçülmenin büyük örneklerinden bir tanesi.
bosluktusu.webp
bosluktusu.webp

Google teknolojinin bu özelliğini bahane göstererek, dizüstü bilgisayar klavyelerinden boşluk ( Space ) tuşunu kaldırmayı düşünüyor. Google’ın dün almış olduğu patentte, boşluk tuşunu kaldırarak, dizüstü bilgisayar mouse’unu yani touchpad’i uzatarak space tuşu olarak kullanmayı düşünüyor. Touchpad’in üst tarafı space tuşu olarak kullanılıyorken, alt tarafı eski işlevini yerine getirmeye devam ediyor.

Amacını tam olarak anlamadığımız Google’ın bu yaptığı girişimle, dizüztü bilgisayarlarlarda sadece bir kaç inçlik kazanç sağlayabiliyorsunuz. (Birkaç inç için yılların boşluk tuşunu kaldırmak doğru mu Google?)

Sonuç olarak Google bu patenti satın aldı ve belki de önümüzdeki yıllarda yeni çıkacak olan ChromeBook’larda bu tasarımı görmemiz mümkün olabilir.

Saçmalık olarak düşünüyorum...

Kaynak : Google May Kill Off the Space Bar, andOtherTechNewsYouMayHaveMissed
 
Boşluktuşunagerekyokbizkullanmıyoruzzaten. :D
 
Ha ha ha erkenbaslamissinuygulamayaehbizedesanauymakduserokuyabiliyonmusimdibunlarisenkendimibaskadunyadanhissettimhahahaha
 
Tabikiokuyabiliyorumbizantrenmanlıyızbukonudasorunolmaz.:D
 
Geri