Hatırınızda bulunsun!

Muhtazaf

topragizbiz.com
Katılım
17 Aralık 2017
Hatırınızda bulunsun!
Yaz ki alınlarında ihanet yazılı, secdeleri kadına, kıbleleri dolara ve altına endeksli olan beyler utansınlar. Irkçılık yapanları yerin altına girsin, girsin ki mazlum insanlar huzur bulsun. Ey mazlum dünya çocukları, yaşlıları, kadınları ve sahipsizler şunu bilin ki ahınız Rabbimiz tarafından alınacaktır. Dünyanın herhangi zindanlarında Yusuf’lar varsa, demek ki hak davayı dünyadaki adil düzeni sahiplenen kullar var olmaya devam edecektir. Garibin sırtına binip yükselenler, bu dünyanın birde öbür dünyası olduğunu bilmezler.

Cenabı Hak buyuruyor:
’’Şayet yeryüzünün tamamı ve bir o kadarı daha zalimlerin olmuş olsa, kıyamet gününün kötü azabından (kurtulmak için) onu feda ederlerdi. (Çünkü o gün) hesaba katmadıkları şeyler, Allah tarafından açığa çıkarılacak.’’
Zümer 47

Kendilerini bu dünyanın şahı zanneden meczuplar dünya malına köle oldular, kendilerini dünyanın sahibi zannedenler mazlumlara zulüm ederek bencillik ettiler. Ahirette ise iflas etmiş olarak yüzüstü kalkacaklarını unutmamaları gerekir. Yıkmışsanız dünyayı mazlumların üzerine, Rabbimin de o zalimler üzerine büyük bir hesabı var.

Cenabı Hak buyuruyor:
’’Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden gönül kırma gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah, her bakımdan sınırsız zengindir, hâlimdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir).’’
Bakara 263

Ama hâlâ yaşıyorsanız sizinde tövbe etmeye hakkınız var. Yeter diyerek dirilin ve kıyama kalkarak hayatınızda adaleti, ahlakı, edebi güzellikleri paylaşın her yer güllük gülistanlık olsun. Sadece dünya denizinde yüzmeyin, boğulduğunuzda yanınızda kimseyi bulamayabilirsiniz. Burada kalıcı değilsiniz, o cebinizdeki paralar çekmecelerinizdeki tapular bir hiçi ifade eder. Kalınmayacak bir yer içinde o kadar uğraşmaya değmez. Arkanızda güzel bir isim bırakın dua edecek çocuklar sizin sevaplarınızı artıracak güzel işler yapın.

Cenabı Hak buyuruyor:
’’Zalimlere meyletmeyin. Aksi halde ateş size de dokunur.’’
Hûd Sûresi 113

Ayrıca…
Ahiretinize yol hazırlığı yapın, binalarınızı orada imar ederek sonsuzluğa hazırlanın. Azgınlık yapan kavimleri ibret almak için Kur’an’ı Kerimden okuyun.
Bir insanın gerçek zenginliği bu dünyada yaptığı iyilikleridir. Samimi tövbe ve sabrınız sizi cennete götürecektir. Dünya barışını ancak adalet tesis edilince olacaktır in-şa-Allah.
Selam ve dua ile.
M. S. A.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Nufus cuzdanlari yaninizda bulunsun
  • K
  • KUZEYLi,
  • Sıla Yolu
  • 0    16K
Geri