Ansiklopedi Himalaya Tuzu ve Lambaları nedir? Özellikleri nelerdir?

- Doğal taşlar kategorisinde yer alan Himalaya Tuzu insanlara 14.000'i aşkın kulanım şekli ile doğanın mucizevi armağanıdır. Yaklaşık 250 milyon yıllık enerji kaynağı himalaya tuzu, madenlerinden çıkartılarak el yapımı olarak hazırlanabilmektedir.

Doğal iyonlaştırıcı özelliği ile lambalar eksi iyonlar yani hava vitaminleri üreterek soluduğumuz havanın kalitesini artırır ve günümüz cihazlarının (cep telefonları, bilgisayarlar, baz istasyonları, wlan ağları vb) elektrik yüklü sisinden oluşan artı iyonlarının zararlı etkilerini ortadan kaldırır.

Artı iyonlar, sigara, zararlı gazlar, iletişim ağı, elektrik iletim hatları, uydu, televizyon, bilgisayar, cep telefonu, klimalar, fan, gibi daha birçok örnek verebileceğimiz teknolojik yaşamın vazgeçilmezleri tarafından üretilir. Bu üretilen artı iyonlar akciğerlerimizin derinliklerine girerek yorgunluk ve zayıflık hissi başta olmak üzere bağışıklık sistemimizi zayıflatır, konsantrasyon kaybına neden olur, endişe, migren, uykusuzluk ve psikolojik rahatsızlıklara sebep olur, astım ve benzeri birçok solunum problemine yol açar.

Eksi bir iyon oksijenden oluşan elektronik olarak değişmiş bir moleküldür.Eksi iyonlar rüzgar,güneş ışını,dalga,şelale ve sağanak yağış tarafından doğal olarak yaratılırlar.Deniz kıyısında ya da dağ tepesinin yüksek yerlerinde fırtınadan sonraki ferah,dinlendirici hava;havada eksi iyonların aşırı yoğunlaşmasıyla oluşur.

Bilim adamları eksi iyonların havadaki bileşiminin genellikle 1000/1500 cm3 arasında olması gerektiğini saptamışlardır.Eğer ortamda bir denge yoksa hiçbir varlık hayatta kalamaz.Çok sayıdaki artı iyonlar eksi iyonlarla dengede olmalıdırlar.

- Yapılan birçok bilimsel araştırmalara göre himalaya kristal tuz lambaları eksi iyonları %300 varan miktarlarda artırdığı gözlenmiştir. İyonlanmış hava sayesinde havada bulunan bakteriler azaltılmakta temiz ve sağlıklı hava sağlanmaktadır.

Negatif iyon yayarak iç mekanlardaki hava kalitesini arttırır.Doğal bir negatif iyon jenaratörü olan bu lambalar gerçek anlamda birer hava vitamin depolarıdırlar.Dünyanın birçok yerinde alerjik rahatsızlık ve astım hastalığı tedavisinde kullanılmaktadırlar. Bulunulan mekanın elektromanyetik yükünü ve radyasyon etkilerini azaltır.

Himalaya Tuz lambalarının bulunduğunuz ortamlardaki soluduğunuz havada bulunan toz, polen ( yabani ot, çim, ağaç, ve ot poleni) hayvan tüyleri, toz zerrecikleri, sigara dumanının oluşturduğu bakterileri yok ettiği belirtilmiştir.

HİMALAYA TUZUNUN FAYDALARI, KULLANIM ALANLARI VE KULLANIM ŞEKLİ​

Himalaya Tuzu, Kaya tuzlarının oluşumu yaklaşık 250 milyon yıl önceye denk gelir. Milyonlarca yıl öncesi kuruyan bu denizlerinden arta kalan tuz yataklarından bazıları uzun yıllar yüksek basınç altında kalarak kristalleşirler. Dünyada kristal tuz yataklarından en önemlisi Pakistan’da bulunan ve Himalaya kristal tuzu olarak adlandırılan tuzdur. Bu tuzların en büyük özelliği oldukca küçük molekül yapısına sahip olmalarıdır. Kristal tuzların küçük molekül yapısı, hücre zarından kolayca girip çıkmasını sağlar.

Neden insanın tuza ihtiyacı vardır?​

İnsan ücudunun neden tuza ihtiyacı vardır? Doğa da yaşam birkaç temel maddenin üzerine kurulmuştur. Bunlardan birincisi oksijendir. Oksijen olmadan 3 dakika bile yaşamamız olanaksızdır. Oksijeni herhangi bir gazla değiştiremeyiz. Bunu herkes bilir. Bilmesek de kendiliğinden nefes alıp veririz. Sadece insan yaşamını değil aynı zamanda bütün canlıların yaşamını derinden etkileyen diğer iki madde ise su ve tuzdur. İnsan vücudundaki bütün canlı olayları, su içerisinde ve suyla olmaktadır. Bunun yanında suyun insan vücudundaki en önemli görevi enerji üretmektir. Su hücre zarından içeri akın ederken bildiğimiz elektrik enerjisi üretir. Özellikle beynin ve sinir sisteminin temel enerji kaynağı budur. Suyun hücreden içeri girebilmesine ise tuz yardım eder. Vücutta bütün hücreler vücut suyu diye adlandırılan sıvının içerisinde yüzerler. Hücre suyu ile hücrenin içinde yüzdüğü vücut suyu arasında tuz yoğunluğu farkı vardır. Bu fark vücutta ozmos gücünü yaratır. Canlı hücrelerin içinde bulunduğu vücut suyu ile yaptığı madde alışverişi bu ozmos gücüne bağlıdır. Yani hücreye yaşamı veren ozmos gücüdür. Çünkü canlı hücrelerde olan bütün metabolik olayların temelini ozmos oluşturur. Ana rahminde embriyo tuzlu su içerisinde gelişir ve özellikle hamileliğin son birkaç ayında her iki günde yenilenir.

SÜREKLİ İÇİLEN KRİSTAL TUZLU SU KÜRÜNÜN, ŞU FAYDALARI GÖRÜLMÜŞTÜR​

- Vücudun asit baz dengesini olumlu etkiler.
- Kan basıncının dengelenmesine yardımcı olur.
- Dolaşım sistemi ve organları olumlu etkiler.
- Vücutta biriken toksinlerin ve ağır metallerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

İNSAN NORMAL KOŞULLARDA SAĞLIKLI DOĞAR.. SAĞLIĞINI KORUMAK İÇİN GÜNDE 2.5 lt SUYU HİMALAYA KRİSTAL TUZU KATARAK İÇMELİDİR.,,


DÜZENLİ KULLANIMLA ŞU RAHATSIZLIKLARIN TEDAVİSİNDE YARDIMCI OLUR​

- Yüksek tansiyon (beyin kanaması,kalp krizi ,felç, v.s. rahatsızlıklara sebep olur.)
- Kilo kontrolü
- Depresyon (lityum’la)
- Stres (seretonin salgısını sağlamaya yardımcı olur.)
- Böbrek taşlarının ve kumlarının. erimesine
- Kalp ritmini düzenleme ve kalp damar hastalıkları
- Migren,
- Kemik erimesi (osteoporoz)
- Gut hastalığına
- Kireçlenme ve romatizmaya
- Kanserli hücrelerin oluşumunu önlemeye ve tedavisine yardımcı olur.
- Uyku düzeni sağlar.
- Diabet (şeker) hastalığına
- Alzheimer(rafineri tuza konan aliminyumlu katkı maddeler alzheimer hastalığa yol açar.)
- Astım ve alerjiye (1 litre suya 2 çay kaşığı himalaya katılıp her gün 10 dakika buharında durularak tedaviye yardımcı olur. )
- Kaslardaki güç kaybına
- Yaşlanmayı geciktirir.
- Maksimum enerji kaynağı olduğundan yorgunluğa karşı, kramp ve adele ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.
- Hafıza, unutkanlık ile ilgili sorunlarda
- Sedef, egzama, siğil gibi cilt rahatsızlıklarına,
- Akne ve uçukta (himalaya %26 lık tuzlu sudan siğil, uçuk ve akneye sürülür ve zamanla iyileşmeye yardımcı olur.)
- Cilt lekeleri ve çillere tuzlu sudan ( himalaya tuzundan) akşam yatmadan sürüp üstüne kreminizi sürdüğünüzde zamanla pürüzsüz ve parlak bir cilt oluşumuna yardımcı olur.

84 MİNERALLİ KRİSTAL TUZUN KULLANILMASI​

Kristal tuz cam bir kavanoza konur, üzerini kapatacak kadar su eklenir ve bu karışım erimeyecek seviyeye geldiğinde %26 lık doymuşluğa ulaşır. Bu kristal tuzlu eriyik su=SOLE dir ve artık kullanıma hazırdır. ÇÜNKÜ 256 MİLYON YIL önceki temiz denizler o dönemin ekolojik koşullarının etkisi ile aşırı Güneş ışınlarıyla kurumuş ve bu güneş enerjisini içinde hapsetmiştir.

YÜKSEK TANSİYON HASTALARININ KULLANIM ŞEKLİ​

Günlük tüketmemiz gereken ortalama 2,5lt. (bünyeye göre artabilir) suya ilk hafta 1 çay kaşığı Himalaya Tuzu çözeltisinden katarak içilecek. İkinci hafta 2.5 lt. içeceğiniz suya 2 çay kaşığı Himalaya Tuzu katılır ve düzenli içilmelidir. Vücudumuzun ihtiyacı olan SU ve MİNERALLER hücreler tarafından yeterince alındığından hücrelerin kuraklığı giderilecek ve zamanla yüksek tansiyonun tedavisine yardımcı olur. Kristal tuzsuz su içildiğinde vücudun doğal minerallerini eksilterek, vücut hücrelerine girmeden süzgeçten geçer gibi vücuttan çıkıp gider. Bu nedenle kristal tuzlu su içmeliyiz.

DİĞER SAĞLIK PROBLEMLERİNDE VE SAĞLIKLI İNSANLARDA KULLANIM ŞEKLİ​

Günlük içmemiz gereken 2.5 lt. SUYA 1 ÇORBA KAŞIĞI Himalaya Tuzu katılmalıdır. Bu ENERJİ ve YAŞAM KAYNAĞI suyu sabah aç karına, yemeklerden yarım saat önce ve 2 saat sonra, 1'er bardak içmelidir. Yemeklerde kesinlikle su içmemeliyiz.

Oysa 84 elementli Himalaya KRİSTAL TUZLU SU KÜRÜ insan fizyolojisinin birkaç ay gibi kısa sürede kendini toparlamasına, hücrelerin yenilenmesi, onarılması tedavisine maksimum seviyede yardımcı olur.Himalaya tuzlu su kürünü sürekli yapmamız gerekir. Çünkü 84 mineralli himalaya kristal tuzu vücudumuz için gerekli olan mineralleri içerir.

CİLT GÜZELLİĞİNE YARDIM İÇİN SÜRÜLEREK KULLANIM ŞEKLİ​

Cilde sürülerek faydalı olmaya çalışırken İÇME KÜRÜNÜ sürekli uygulamak lazımdır.AKNE (sivilce) lerin üzerine %26lık eritikten(Himalaya Tuzu) karışımından sürün ve kuruduktan sonra günlük kreminizi uygulayın.

SEDEF VE EGZAMALARDA YARDIMCI OLUR​

Her gün hasta bölgeye dayanabileceğiniz oranda bu himalaya kristal tuzu % 26 lik çözeltiden(Himalaya Tuzu) sürün. Önce haftada 2 gün küvet suyuna 0,5 – 1 kg. himalaya kristal Tuzu katılarak 20 dakika beklenir. İlk önce kızarıklık ve yanma olabilir. Küre devam edildikçe zamanla iyileştiği ve tamamen yok olduğu görülecektir. İyileşmeye başladıkça banyo kürü haftada 1 e indirilmelidir. Bu esnada himalaya kristal Tuzlu su kürünü içmeye kesinlikle devam etmelisiniz.

SİĞİLLERDE TEDAVİYE YARDIMCI OLUR​

Su kürünü içmeye devam etmelisiniz. Aynı zamanda himalaya kristal Tuzlu çözeltiden (Himalaya Tuzu) her gün 2 kez sorunlu bölgeye sürülmelidir.

CİLT LEKELERİ, ÇİLLER İÇİN TEDAVİYE YARDIMCI OLUR​

İçerek tedavi yanında %26 lık çözeltiden(Himalaya Tuzu) çilli bölgeye günde 2 kez sabah akşam komple sürülür ve kuruduğunda günlük kullandığınız nemlendiriciden sürülür. Bu esnada güneşli günlerde yüksek faktörlü güneş kreminizi muhakkak sürmelisiniz. Birkaç ay sonra sonuca inanamayacaksınız.
 
Ben de odamda kullanıyorum,çok faydalı yazılanalrın hepsi doğru...ve hiç erimiyor:)Benim için
değeri çok çok fazla...
 
Bu tuzdan , suya katıp içmek gerekiyormuş düzenli olarak. Yeni öğrendim bende. Bende almayı düşünüyorum.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Yemeğin Tuzu Nasıl Kontrol Edilir? Bilmeyenler Baksın...
  • Ugur
  • Ugur,
  • Komikler
  • 2    3K
Sağlıklı Böbrekler İçin Tuzu Kesin
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Sağlık
  • 0    6K
Geri