Üst
Ugur

Kılıçdaroğlu'nun SSK'sı Nasıldı?

Ugur

Administrator

90'lı yılların en önemli gündem maddelerinden biri sosyal güvenlik sistemiydi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürü olduğu o dönemde çalışma hayatında büyük bir çöküntü yaşanıyordu. Devlet, maaşları ödeyememe tehlikesiyle karşı karşıya gelmişti. Konu 20 yıl önce Siyaset Meydanı Programı'nda mercek altına alınmıştı ve bakın dönemin Sosyal Sigortalar Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu kendisini nasıl savunmuştu?


Kaynak: Kılıçdaroğlu'nun SSK'sı nasıldı? - Ahaber
 
Hepsini unutmuş gibi , şimdide çıkmış "Eski istanbul" daha güzeldi , éeski Türkiye için gelin oy verin demesini biliyor. SSK hastanelerini herkes çok iyi biliyor. O halde bile hiçbir hizmet yokken bile kurum 6 mlyon dolar zarara uğrattı. sınavsız akrabalarını kadrolu personel yaptı. Şimdi kendisini hesap uzmanı olarak tanıtıyor da bu hesap uzmanlığına dair bir örnek görseydik.

Bu ülke için hiçbirşey yapamayacağını kendisi de çok iyi biliyor ama her ne hikmetse sanki memleket batmışta kendisi de tek kurtarıcıymış gibi konuşuyor. Tek amacı yüzde 35 olan birinden bu memleket ne fayda görecek ki? Hedef yok, proje yok , en ufak icraat yok... Ama bol bol yalan var, iftira var, hainlik var, çok konuşmak var, hakaret var, seviyesizlik var ... baya bi ahlaklı siyaset anlayışı var. Bunu geçmiştede gördük, şimdi de görüyoruz. Gelecekteki hali zaten ortada. Gerçi 5 gün kaldı. 7 haziran gecesi kendini savunmaya geçer. Bakalım ne saçmalayacak.
 
Geri