İlginç Lady Gaga Konseri Gibi Mevlüt Yapan Teyzeler

Bunlar zengin, gösterişi seven sosyetik Müslümanlar.

Havuz başında düğün yapar gibi mevlüt yapanları gördüm ben. Tek farkı oyun havası yerine ilahi olması. :D

Bunlar zengin, gösterişi seven sosyetik Müslümanlar.

Havuz başında düğün yapar gibi mevlüt yapanları gördüm ben. Tek farkı oyun havası yerine ilahi olması. :D
Bunlar yakında ilahiden oyun havası yapıp oynayıp göbekte atarlar.

Süslüman bunlar süslüman..

ya kardeşim size ne milletin yaşam tarzından? Neden yaşam tarzı dayatması yapıyorsunuz... İnsanlar istediği şekilde istediği tarzda yaşabilir isze ne oluyor ki?

ya kardeşim size ne milletin yaşam tarzından? Neden yaşam tarzı dayatması yapıyorsunuz... İnsanlar istediği şekilde istediği tarzda yaşabilir isze ne oluyor ki?
Bizim yaşam tarzlarına lafımız yok, dinimizle dalga geçmelerine lafımız..

Yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı iştiha sizin;
Doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!

Bizim yaşam tarzlarına lafımız yok, dinimizle dalga geçmelerine lafımız..

Yiyin efendiler, yiyin; bu han-ı iştiha sizin;
Doyunca, tıksırınca, patlayıncaya kadar yiyin!
dinle dalga geçilen bir durum zerre göremiyorum, önce karalıyorsunuz etiketliyorsunuz sonra da yaşam tarzı dayatıyorsunuz. İnsanların yaşam tarzına müdahaleci olmayı bırakın herkesin kendi düşüncesi hayat tarzı hayata bakışı var hiç kimse sizin gibi düşünmek ve yaşamak zorunda değil.

üstelik kendi aralarında düzenledikleri bir etkinlik sadece hiç kimse normlarını ve normalini sizin kriterlerinize uygun olarak belirlemek zorunda değil...

dinle dalga geçilen bir durum zerre göremiyorum, önce karalıyorsunuz etiketliyorsunuz sonra da yaşam tarzı dayatıyorsunuz. İnsanların yaşam tarzına müdahaleci olmayı bırakın herkesin kendi düşüncesi hayat tarzı hayata bakışı var hiç kimse sizin gibi düşünmek ve yaşamak zorunda değil.
Din ile dalga geçilen bir durum göremezsin doğru, çünkü sende onlar gibi bakıyorsun dine. Onlar dini para kaynağı olarak görüyor.

Din ile dalga geçilen bir durum göremezsin doğru, çünkü sende onlar gibi bakıyorsun dine. Onlar dini para kaynağı olarak görüyor.
etiketlemek ve karalamak ön yargı alışkanlık yapmış sizde, önce bazı evrensel değerleri içselleştirmeniz gerekir demeye bile gerek yok sizin için... istadiği töreni/kutlamayı/ istediği şekilde kendi normlarına göre yapabilir 3. tarafların buna müdehalesi söz konusu bile olamaz. Anadoluda çok ünlü bir tabir vardır bunun için de neyse...

ayrıca siz fetva kurulu musunuz? siz mi karar veriyorsunuz dalga geçilip geçilmediğine? -ki bence asla dinle dlaga geçme gib amaç yok anadoluda ve ortdağuda çeşitli mevlüt kutlama tarzları var ayrıca mevlütün dahi dindeki yeri konusunda dinden çok gelenek/görenek olduğunu söyleyebiliriz-
Fetvacılıktan çok müdehalecilik söz konus burda herkes kendi düşünce tarzı yaşam tarzı norm ve normalini kendi belirleyebilir ve bunları yaşayabilir, ister köpük partisine gider ister sünnet düğününe kime ne? İnsanaların nasıl yaşayacaklarına, nasıl düşüneceklerine, nasıl giyineceklerine, ne yiyeceklerine nasıl davranacaklarına vs vs karar verme mercii siz misiniz? yapmayın lütfen evrensel insani değerlerden çok uzaksınız

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Babushka Lady Kimdir?
  • BULUT
  • BULUT,
  • Biyografiler
  • 0    10K
Cat stevens - lady d'arbanville
  • A
  • avci,
  • Video Galerisi
  • 0    5K
10 Bin Metre Yükseklikte Diyarbakır Türküleri Konseri