Müslümanları Tanıdıkça Endişelerimiz Azalıyor

Ugur

Administrator
ABD'nin New York kentindeki Eyüp Sultan Camisi'ndeki Cuma hutbesine, bir grup üniformalı New York polisi de katıldı.

New York polisinin ziyareti, Brooklyn'de yaşayan New York Polisi Toplum Sorumlusu Kenan Taşkent’in daveti üzerine gerçekleşti.
newyorkpol.jpg

Brooklyn'in 61 Numaralı Karakolu'nda görevli 10'dan fazla Amerikan polisi Eyüp Sultan Camisi’ndeki Cuma hutbesini dinledi. Hem Türkçe hem de İngilizce verilen hutbede İmam İlyaz Gönen, Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırıların Müslümanlar tarafından da kınandığını söyledi.

"Tasvip edilemez" şeklinde nitelediği saldırının, aslında İslam'a ve Müslümanlara yönelik olduğunu vurgulayan Gönen, "Bu eylemi İslam’la ilişkilendirmeye yönelik yapılan her açıklama, en az bu eylem kadar tahrip edici ve olumsuz sonuçlar doğrucu niteliktedir" dedi.

Gönen, "Bu algı mühendisliğinin tuzağına karşı, hem Müslüman kardeşlerimiz hem de insaf ve izan sahibi bütün batılı halklar duyarlı olmak durumundadır" diye konuştu.

Birçoğu hayatlarında ilk kez camiye gelen Amerikalı polislerden Jack Shnayder ise "Müslümanları tanıdıkça endişelerimiz azalıyor. Onların bu tarz davetleri ve bizim ziyaretlerimiz çok büyük önem taşıyor" açıklamasında bulundu.

Hutbe ve vaazı caminin ikinci katında kendileri için ayrılan bölümde dinleyen polisler daha sonra namaz ve diğer Müslüman ibadetleri konusunda bilgiler aldı.

Kaynak: trthaber
 

MUSTAFA

topragizbiz.com
Ne yani bizi anlamak için, illa teröristlerin baş kaldırmasımı gerekiyor ? Paygamberimiz, islamı yayarken insanlara korku vermeden tanıtıyordu... Terörü destekleyen tasvip edenlerden değiliz ama böyle olaylar karşısında, bizi anladıklarını söyleyenleri biraz da olsa manidar buluyorum.
 

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Adamlar islama karsi degildi ne olacak her tarikat lideri kendi kafasina göre en iyi müslüman benim derse boyle olur sonu. Herseyin suclusu müslümanlar oluyor boyle kendini müslüman sanip tarikat liderlerin kölesi Cok. Kendilerinin Islama hizmet ettigini sanip tarikat liderlerinin kölesi Plan cok kisiler vor.
 

KUZEYLi

topragizbiz.com
Evet,gercek muslumunlari tanirlarsa endiselerinin yersiz oldugunu anlarlar.Fakat muslumanim diye gecinenlere bakarlarsa,onlara islami arastirmalarini tavsiye ederim.Tabiki niyetleri temiz ise.
 
Üst