Uçak Düştü: Şehitler Var

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Uçak Düştü: Şehitler Var Uçak Düştü: Şehitler Var
Isparta’da eğitim uçağının düştüğü ve şehitlerin olduğu açıklandı. Isparta'nın Yalvaç ilçesinde askeri bir uçağın düştüğü öğrenildi. Bölgeye kurtarma ekipleri sevk edildi.Isparta'nın Yalvaç ilçesine bağlı Kırkbaş köyü Hodulluca mevkiinde askeri eğitim amacıyla kullanılan bir hava aracının düştüğü ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.Eskişehir'den eğitim amaçlı kalkan CASA tipi askeri uçağın Yalvaç ile Çay ilçeleri arasında bir bölgede düştüğü, uçakta 2 pilot ve bir teknisyenin bulunduğu öğrenildi.

ISPARTA VALİSİ ACI HABERİ VERDİ

Isparta Valisi Günaydın, uçakta 2 pilot ve mürettebatın olduğunu ve 3'ünün şehit olduğunu açıkladı. Uçağın saat 14.30'da düştüğünü açıkladı.

ULAŞIM ÇOK ZOR

Vali Günaydın ayrıca bölgenin çok sapa bir yer olduğu için karadan ulaşımın çok zor olduğunu söyledi.

KÖYLÜLER İHBAR ETTİ

Kırkbaş köylüleri askeri kargo uçağının düştüğü yönünde 112 Acil Çağrı Merkezi'nde ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Düşen uçağın CASA tipi CN 235 kargo uçağı olduğu belirtildi .

Eskişehir'den eğitim amaçlı kalkan CASA tipi askeri uçağın Yalvaç ile Çay ilçeleri arasında bir bölgede düştüğü, uçakta 2 pilot ve bir teknisyenin bulunduğu öğrenildi. Kazada şehit olan askerlerden Binbaşı Ümit Karamustafa'nın Ordu-Fatsa, Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı'nın da Ordu-İkizce nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"Konuşlu bulunduğu Eskişehir 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığından saat 11.03'te planlı uçuş eğitimi maksadıyla içinde iki pilot ve bir teknisyen olduğu halde kalkış yapan bir CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağı ile saat 12.50 civarında radar irtibatı kesilmiş ve derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmıştır. Saat 14.30 sularında Eğirdir Gölü kuzeyinde uçağımızın enkazına ve üç kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır."

Isparta Valisi Günaydın: Yalvaç'ın Kaşıkara bölgesinde düştü​

Isparta Valisi Günaydın, eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçağın Yalvaç ilçesinin Kaşıkara bölgesinde düştüğünü, üç askerin şehit olduğunu açıkladı.

Allah rahmet eylesin. Geride kalanlarinada sabirlar versin rabbim.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Konya'da Askeri Uçak Düştü! 2 Pilotumuz Şehit Oldu
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 4    6K
Belçika'da Uçak Düştü 11 Kişi Öldü
  • Ugur
  • Ugur,
  • Güncel
  • 4    6K
Kaan (MMU) - Milli Muharip Uçak
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    115
Air Algérie Flight 702P Uçak Kazası (21 Aralık 1994)
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    133
Geri