Portal

Bayraktar MİUS (Yerli İnsansız Savaş Jeti)

Muharip İnsansız Uçak Sistemi ya da Bayraktar MİUS, Türk insansız hava aracı üreticisi Baykar Savunma tarafından tasarım ve geliştirme çalışmaları devam eden, turbofan motorlu insansız savaş uçağıdır.

Yüksek Kiralar için yapılan Düzenleme ve Kiracıların Hakları

Tüm Türkiye'de konut fiyatlarının artış göstermesinin ardından ev sahiplerinin ya evden çık ya da kirayı arttır talebi kiracıları mağdur ediyor.

Genç Yaşta Saçları Beyazlatan 6 Neden

Yaşlanmanın görünür belirtilerinden biri olarak kabul edilen saç beyazlaması bazen çok erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Bu nedenle saçları genç yaşta beyazlamaya başlayan tek kişinin siz olduğunu

Çekya'dan İstanbul'a 2025 Kilometreyi 104 Günde Yürüdü

Çek öğrenci Nicolette Havlova Romanya'nın Banat bölgesinde yaşayan Çek azınlığa maddi yardımda bulunmak için Çekya'dan İstanbul'a gerçekleştirdiği yürüyüşü tamamladı.

TÜMOSAN (Türk Motor Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi)

TÜMOSAN, (TÜrk MOtor SANayi ve Ticaret Anonim Şirketi), 1975 yılından beri faaliyet gösteren ve 2004 yılında özelleştirilip Albayrak Holding'e satılan traktör ve motor üretimi yapan, Türkiye'nin...

Açlık Grevi Nedir? Türkiye ve Dünyada Açlık Grevleri

Katılımcılarının politik protesto davranışları olarak ya da diğerlerinde suçluluk duygusu yaratmak için genellikle bir yasanın değişmesi gibi belirli özel amaçlarda başarılı olmak için...

Kızlar Manastırı

Kızlar Manastırı veya Panagia Theoskepastos Manastırı, Trabzon İmparatorluğu döneminde inşa edilmiş eski bir kadın manastırıdır.

NİPAH virüsü belirtileri neler, nasıl bulaşır?

Corona virüs salgını tehlikesini atlatılmamışken, Hindistan'da nipah virüsü bir kez daha ortaya çıktı.

İklim Krizi Hayvanların Fiziksel Olarak Değişimine Neden Oluyor

Bilim insanları, hayvanların daha sıcak bir iklime uyum sağlamak için fizyolojilerini değiştirdiğini buldu. Bu, vücut ısısını daha iyi düzenlemek için daha büyük gaga, bacak ve kulak anlamına geliyor.

Yeni Moda Anneler

Merhaba sevgili okur; Ne zamandır kafama bu yeni moda anneleri takıyorum. Kim bu yeni moda anneler biliyor musunuz?

Yuttuğu Nokia 3310 Midesinden Ameliyetla Çıkarıldı

Kosova'nın başkenti Piriştine'de doktorlar 33 yaşındaki bir erkek hastanın midesinden Nokia 3310'un yenilenmiş versiyonunu ameliyatla çıkardı.

CyberKnife Nedir, Hangi Hastalıklarda, Nasıl Uygulanır?

CyberKnife, tüm kanser türlerinin yaklaşık yüzde 20’sinde uygulanan ve “nokta atışı” tedavi eden robotik radyocerrahi cihazıdır.

Arboretum Nedir?

Arboretum; bilimsel araştırma ya da gözlem amacıyla yaşları ve orijinleri belli, her biri dikkatli bir şekilde etiketlenmiş, çoğunluğu ağaç, ağaççık ve diğer odunsu bitki taksonlarının meydana

Çay ve kahvenin böbreğe etkileri Nelerdir

Kafein içeren çay ve kahve, böbrekler üzerinde özellikle ileri yaşlarda olumsuz etkiler oluşturabiliyor.

Futbolun Tarihi

Futbola benzeyen ve bilimsel kanıtlara sahip olan ilk oyun, MÖ 300-200 yıllarında Çin'de askeri eğitim amacıyla oynanan cujuya dayanmaktadır. Kıl ve tüyle doldurulmuş deriden yapılan bir topun...

Arşimet kimdir ve Arşimet'in Hayatı ve Çalışmaları

MÖ 287 ile MÖ 212 yılları arasında yaşadığı sanılan Arşimet, hidrostatikin ve mekaniğin temellerini atan ilk fizikçi, aynı zamanda matematikçi, filozof, astronom ve mühendistir.

Enlem ve Boylam Nedir? (Özellikleri ve Etkileri)

Mobil teknolojiler geliştikçe uydu sistemlerinin önemi giderek artıyor. Yüzlerce kilometre uzaklıktaki bir aracı küresel yer bulma sistemi GPS (Global Positioning System) alıcıları ile tespit...

Santrifüj Nedir? (Özellikleri, Çeşitleri)

Santrifüj, genellikle tıbbi amaçlarla kullanılan bir cihazdır. Sıvı veya katı bir maddedeki parçacıkları ayrıştırır. Merkezkaç kuvvetin etkisi ile çalışır.

Forum istatistikleri

Konular
12,432
Mesajlar
24,631
Kullanıcılar
750
Son üye
FlashSEO

Bugün çevrimiçi olanlar

Üst