Üst
2019 yeni çöp poşeti kreasyonu - Esra  Elönü

2019 yeni çöp poşeti kreasyonu - Esra Elönü

BULUT

Super Moderator

Esra Elönü
Esra Elönü
O kadar zavallısınız ki size renk renk desen desen acımaktan vicdan pertiyim. Eski Türkiyenin çöp poşetleri bile sizden daha dik duruyor. Nurettin Sözen’in Ümraniye çöplüğüne dair özlemini duyunca, irkildim. Dumanı üstünde bir aforizma çakalım. Kimi insanlar eski fikirleri kimileri de eski çöpleri karıştırır. O zamanlar seçim promosyonu olarak burun mandalı dağıtıp insanları çöp kokusundan kurtarsaydınız zekanızın henüz ecele teslim olmadığına inanırdım.

Sabah kahvaltısını egzoz dumanına bandırarak yemek zorunda kalan İstanbullular sizin özlediklerinizi özlüyor mu bir sormak lazım. Grev yokmuş.. Yahu grev niye olsun.. İşçinin hakkını alın teri kadar tazesiyle verirsen o işçiden grev değil, halay beklenir. Siz halkın memnuniyetiyle tanışmaktan memnun değilsiniz.

Ama siz bayık nakaratlarda yorulurken biz söylemeye çalıştığınız şarkının sözlerini yazdık bile.. Mesele ;

Korkuyorum diyeceksin.. Ülkede ciddi bir öd patlaması var deyip lafa dalacaksın.

Tüp , ekmek, makarna kuyruğu gibi geçmişi özlemede kuyruğa gireceksin.

Yeni seslerin sağırı olacaksın ama çok iyi endişe duyduğunu söyleyeceksin.

Kutuplaşıyoruz diyeceksin ama en oksitlenmiş kutup başı cümleleri sen kuracaksın. Misal, Vicdan diyeceksin ama vicdan diye bildiğin şey ameliyat masasında vicdanjör çıkacak!

Darp, gasp, tecavüz olaylarında araya bir tane Suriyeli attıracaksın lakin zengin Suriyelileri sevip evini fahiş fiyatlara kiraya vereceksin. Anlayacağın vicdan kapalı taksimetre açık öyle düşün.

Misal, Kurban bayramlarında mutlaka şöyle etine dolgun nefret cümleleri kuracaksın. Danalarla ve Boğalarla selfie çekip onları acıklı aforizmalarla son kez seveceksin.

Sadece kurban bayramında kasaplara muhalif olacaksın lakin sair zamanlarda kürdan bayramı yapacaksın. Büyükbaş çelişkiniz mübarek olsun.

Sanatçıysan bir Cihangir taburesinde oturma süreni, kurduğun cümlelerdeki kısa nefret vurgularıyla uzatabilirsin. Misal, Cumhurbaşkanı seni davet mi etti gidersen hiç onların olmamışsındır.

Cumhurbaşkanı Erdoğanı kimse çekemedi Ara Güler hariç.. Hatırlasana Ara Güler’e yazılanları.. Bir muhalife göre sen Ara Gülersin, koskoca Ara Güler.. Çalışma odasında Başkan Erdoğanı çekemezsin. Beyinlerini gösterirken flaşı açmıyorlar patlar da boşluğu bizi yaralar diye sanırım..

Yaaa.. İşte böyle.. Senin ebedi pazara kadar dürüstçe sevdiğin adamları mezara kadar gömmeye yetecek hurdalık nefretleri var..

Bakmayın eğlendiğime, bir çöp torbasının biçimsiz duruşunu bunların insan sevme biçimine tercih ederim..

Hadi Eyvallah..

Esra Elönü -Haber7
 
Geri