7 Haziran 2015 Genel Seçim Anketi

 • Konbuyu başlatan Ugur
 • Başlangıç tarihi
 • 14,645
 • Okuma süresi: 2:31

7 Haziran'da Hangi Partiye Oy Vereceksiniz?

 • 1.DoÄŸru Yol Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 2.Millet ve Adalet Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 3.Anadolu Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 4.Komünist Parti

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 5.Millet Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 6.Merkez Parti

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 7.Toplumsal UzlaÅŸma R. ve K. Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 8.Halkın KurtuluÅŸu Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 9.Liberal Demokrat Parti

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 10.Milliyetçi Hareket Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 11.Halkların Demokratik Partisi

  Kullanılan: 1 9.1%
 • 12.BBP ve Saadet Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 13.Cumhuriyet Halk Partisi

  Kullanılan: 2 18.2%
 • 14.AK Parti

  Kullanılan: 7 63.6%
 • 15.Demokratik Sol Parti

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 16.Yurt Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 17.Demokrat Parti

  Kullanılan: 0 0.0%
 • 18.Vatan Partisi

  Kullanılan: 1 9.1%
 • 19.Bağımsız Türkiye Partisi

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  11
 • Anket kapatılmış .

manifesto

topragizbiz.com
Seçimlerde bir öncekine göre çok bir değişme beklemiyorum. AK Parti oy kaybı yaşıyor ama kendisini tek başına iktidar yapacak vekil sayısını muhtemelen yakalayacaktır. HDP başarılı bir kampanya yürüttü ve barajı aşması sürpriz olmaz. CHP ise kendisine oy kaybettirecek herhangi bir olumsuz adım atmadı. CHP tarihinin dine en saygılı dönemidir de diyebiliriz.
MHP ise HDP güçlendiği için güçlü bir milliyetçi oy toplayabilir. Seçimler değil de seçimlerden sonrası Türkiye için önemli.
 

manifesto

topragizbiz.com
Köprüyü geçinceye kadar saygili davraniyor gibi geliyor bana :)
Belki de ama bunu başarıyor. Eskiden CHP rejim krizleri ve laiklik üzerinden siyaset üretirdi ve seçime de rejim elden gidiyor diyerek girerdi. Şimdi politika değiştirdiler. Demirtaş saz çalıyor, sanırsınız pkk partisi değil de başka bir parti, Kılıçtaroğlu papayı değil peygamberi örnek versene diyor. Yani ilginç kampanyalar yaşanıyor.
 

MURATS44

topragizbiz.com
Aslında durum göründüğü gibi değil. Muhalefette çok çirkin , seviyesiz ve ahlaksız bir yaklaşım var. Seviye eksilerde. Muhalefetin adını bile rezil ettiler.

AK Parti oy kaybı yaşıyor ama kendisini tek başına iktidar yapacak vekil sayısını muhtemelen yakalayacaktır.

Oy kaybı yaşadığını sanmıyorum. aksine süpriz olabilir. Son dönemde ülke için yaptıklarının millet farkında. Gerek icraatlar gerek düşünceleri ve ülkeye kazandırdıkları ortada. Millet bunu geçmeyecektir. Karşılığını sandıkta verecektir.

CHP ise kendisine oy kaybettirecek herhangi bir olumsuz adım atmadı. CHP tarihinin dine en saygılı dönemidir de diyebiliriz.

Chp tarihinin en çirkin ve en ahlaksız dönemini yaşıyor. Muhalefet anlayışı tamamen iktidara saldırı, hakaret seviyesizce konuşmalar. "Ülkeye 1.sınıf demokrasiyi getirecez" edebiyatının altında bu zihniyeti çıkarırsak nasıl birinci sınıf demokrasi? Madem çok demokratik bir parti neden halkın seçimini kabul edemiyor. Madem demokrasi diyor, %52 nin hakkını görmezden gelip , halkın seçimini yok sayıp saygısızlık ederek mi demokrasi getirecek? Milletçe alkışlıyoruz, diyorlar ya gerçekten de alkışlanacak bir iktidar. Seviyesini ve üslubunu bozmadan çalışmaya devam ediyor.. Seçimler yaklaştıkça seviye düştükçe düşüyor. Madem demokrasi diyor, demokrasinin gereği olan hiç birşeyi yapmıyor. Sadece kendilerine demokrasi. Anlayışları sadece kendilerinin işine gelecek şekilde olursa demokrasi. Olmazsa hırsızlık. Türkiyenin geleceğini çalarak en büyük hırsızlığa tenezzül etmiş bir kafa yapısı. Ülke menfaatine olan hiçbirşeyi kabul etmeyen bir zihniyet. İktidar bu icraatları kendisi için yapmıyor. Ülke için yapıyor. Daha geçen gün Milli uçak tanıtımı yapıldı. Ona nasıl laf atmadılar gerçekten ilginç. 3. Köprü için ortalığı birbirine kattılar. Havaalanı için aynı yaklaşım. Uydu projesi için aynı yaklaşım. Hala da böyle büyük projelere neden karşı olduklarını açıklamış değiller. Başkaları istedi Chp karşı çıktı. Diğerleri gibi. Geçmişte yaptıkları ile aynı zihniyet. Chp değişmez. Oyunu artıracağını sanmıyorum. Hatta küçük düşme bile olabilir oy oranında.

HDP başarılı bir kampanya yürüttü ve barajı aşması sürpriz olmaz.

Hiçte başarılı bir seçim kampanyası yapamadı. İki yüzlü davranmaya devam ediyor. Şirin görünmeye çalışan terörist. Kendini ne kadar süslesede , allansa da pullansa da terörist işte. Başka açıklaması yok. Siyaseti kan akıyor. Kürt kimliğini kullanarak Kürt halkının desteğini almaya çalışıyor ama onuda yapamıyor. Kürt halkının büyük kısmı destek vermiyor . NEden acaba? Bunu da evlere tehdit mektupları göndererek i silah korkusuyla, ölüm korkusuyla oy çalan hırsız. Hdp toplantısında kahvehaneye geldiklerinde bir vatandaş geç ayağa kalktığı için öldürüldü. İşte barış güvercini selo (!) Barajı geçemezsek kriz çıkar tehditleriyle gerçekten demokratik insanlar olduğunu belli ettiler. Van'da panolarda kan akan musluklar. Diyaneti kaldıracam demesi, bir milletvekilinin "Başörtüsü gereksiz bir ritüeldir. Kadını aşağılamaktan başka birşey değil" demesi, dhkp-c ile ortaklık yapması ,.... barış ve demokrasi sözcüklerini dilinden düşürmeyen , barıştan da demokrasiden de anlamadığının yada işine gelmediği için iki yüzlü olduğunun kanıtı. Kendi halkının büyük kısmının desteğini alamayan ve önceki seçimlerde yapılmayanı yaparak oy toplamasının nedeni oy kaybından olabilir. Barajı geçersek Türkiye için iyi olur diyorlar ama şimdi meclisteler. Yakın zamanda neler yaptıklarını biliyoruz. MEclisin içindeyken bunları yapanların bu memlekete ne iyiliği olabilir. Bir TERÖRİST ne kadar iyi olabilir?

MHP ise HDP güçlendiği için güçlü bir milliyetçi oy toplayabilir. Seçimler değil de seçimlerden sonrası Türkiye için önemli.


Konuşmaktan aciz. Ne hitap yeteneği var ne bilgisi var. Neyine güvenerek bu ülkeyi yönetmeye aday. Hangi kimliği hangi bilgisi ile Türkiyeyi kurtaracak? Bence az bir oy kaybı yaşayacak. Zaten kaç seçimdir oy oranı aynı seviyelerde. Ne artıyor ne eksiliyor. Mhp den de bir cacık olmaz. Başında bu adam , yapılarında bu kafa varken ..

Kısacası :
Muhalefet yok. Proje üreten, ortaya öneri koyan , Ülke için iyi olanı destekleyen , gelişmelere destek olan seviyeli bir muhalefet yok. Kişiliksiz , iftira , kasetlerle , paralel yapıyla ortak şekilde çalışan tek amaçları AKPARTİ yi yok etmek olan bir grup. Al birini vur ötekine. Ortaya elle tutulur bir proje koyan yok. Bir tane chp açıkladı. Merkez Türkiye Projesi ... O da Akpden çalıntı çıktı. Diğerleri sadece hakaretle, küfürle, tehditle yaptıklarını muhalefet olarak görüyor.

Sonuç olarak:

Akparti oy kaybına uğramayacak. Seçimden sonrada yine tek parti olarak yoluna devam edecek. Diğerleride seviyesizliklerini, yenilgilerini değişik konularla kapamaya çalışacaklar. Millet gidecek oyunu verecek, bunlar her zamanki rezilliklerini bir daha yaşayacak. Milletçe hepsini alKIŞŞŞŞŞTTT layacağız. Yani eski taaaas eski hamam. Değişen hiçbirşey olmayacak.
 

Savaş

topragizbiz.com
Halkın kurtuluşu partisi. ????
Halk kimden kurtulacak , halkı kim kurtaracak.?

Adı bile duyulmamış partiler. Hangi zihniyetle seçime giripte , yönetime aday oluyorlar. Çok ilginç. Üstelik oy verenler bile var.
 

Ugur

Administrator
Sitemizde yaptığımız ankette toplam 2083 oy kullanılmıştır. Buna göre sonuçlar şu şekildedir:

Parti
Oy
Oran
1
AK Parti
900
43,21%
2
CHP
35817,19%
3
MHP
324
15,55%
4
HDP
145
6,96%

Oy kullanan üyelerimize ve ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum.

2015 genel seçim sonuçları vatana millete hayırlı olur inşallah.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst