Anakonda'ya Kendisini Yutturdu.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Kendi ürettiği 'yılan geçirmez' bir kostümü giyerek dev bir anakondaya kendisini yutturan doğa bilimci Paul Rosolie, yılanın midesindeyken yaşadıklarını anlattı. Kendisinden çok yılanın sağlığı için endişe duyduğunu anlatan Rosolie yılanın hayatta olduğunu ve zarar görmediğini belirtti.

Discovery Channel’ın “Eaten Alive” (Canlı canlı yenmek) isimli programında yayınlanacak bölümde Rosolie özel bir kıyafet giyerek kendisini 9 metre uzunluğundaki anakonda yılanına yutturdu.Hürriyet'te yer alan habere göre Peru’daki Amazon ormanlarında çekilen bölüm için hazırlanan özel kıyafetin, yılanın uygulayacağı kuvvete ve mide asidine karşı dayanıklı olduğu, aynı zamanda 3 saatlik oksijen sağladığı ve Rosolie’nin dışarıyla iletişim kurmasına olanak sağlayan ekipmana ve kameralara sahip olduğu öğrenildi.'YILAN ZARAR GÖRMEDİ'


Rosolie yılanın dikkatini çekmek için üzerine domuz kanı sürmüş. Yılanın içinden nasıl çıkarıldığı konusunda detay vermeyen Rosolie bu deneyde yılanın ve kendisinin zarar görmediği konusunda ısrar ediyor.

7 Aralık’ta yayınlanacak olan programın tanıtım filmi tüm dünyada büyük ilgi gördü ancak hayvan severler “reyting için” bir canlıya eziyet ettiğini söyledikleri Rosolie’yi eleştirdi.

 

Ugur

Administrator
Dünyanın merakla beklediği programda fiyasko

Ürettiği özel ‘yılan geçirmez’ kostümle kendisini dev bir yılana yutturacağını iddia eden doğa bilimci Paul Rosalie’nin bir aydır tanıtımı yapılan programı ‘Eaten Alive’ (Diri diri yenmek) dün ABD’de yayınlandı. Ancak Rosolie iddia ettiği gibi kendisini yılana yutturamadı ve 2 saat boyunca programı izleyenler büyük hayal kırıklığına uğradı. İzleyiciler umduğunu bulamayınca program alay konusu oldu ve sosyal medyada ağır bir dille eleştirildi.


Discovery Channel’da Pazar gecesi yayınlanan şovun ön gösterimlerinde 27 yaşındaki Rosolie ile 10 kişilik ekibinin Amazon Nehri’nde 6 metre boyundaki anakondayı yakalamaları gösteriliyor ve Rosolie’nin giydiği özel kostümle kendisini yılana yutturacağı iddia ediliyordu. Bu heyecanlı gösteriyi izlemek için pek çok ABD’li dün akşam ekran karşısına geçti.

Programın başlarında ekibin anakondayı nasıl yakaladığı uzun uzun gösterildi. Daha sonra üzerine domuz kanı sürülen Rosolie giydiği kıyafetle anakondanın karşısına geçti. Kısa süre içinde yılan Rosolie’nin bedenini sardı ve bütün kuvvetiyle sıkmaya başladı.

Kaskının içindeki mikrofon sayesinde ekibiyle sürekli konuşan Rosolie kısa bir süre içinde kurtarılmayı istedi.

Yılanın çok ağır olduğunu ve hareket edemediğini söyleyen Rosolie, yılan henüz kafasını yutmaya başlamışken yardım istedi. Ekip devreye girdi ve vaad edildiği gibi yılanın Rosolie’yi ‘canlı canlı yemesi’ yaşanamadan program sonra erdi.

İZLEYENLER ELEŞTİRİ YAĞMURUNA TUTTU
İki saat boyunca şovu izleyen ABD'liler umduklarını bulamayınca Twitter’da programı ve kanalı eleştiri yağmuruna tuttu.

İzleyenler programın tam anlamıyla vakit kaybı olduğunu belirten tweetler attı. Bir kullanıcının Discovery Channel'ı mention'layarak köpeği tarafından ısırılan parmağını, "Kendi programımı yapabilir miyim" notuyla paylaştığı bu tweet pek çok kullanıcı tarafından beğeni aldı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Üst