Android Nougat hangi telefonlara gelecek?

MURATS44

Super Moderator
Katılım
16 Nisan 2013
Android Nougat hangi telefonlara gelecek?

Google'ın en son mobil işletim sistemi Android Nougat, hangi şanslı telefonlarda çalışacak?
android-nougat.jpg

Google'ın en yeni mobil platformu Android Nougat, hangi telefona ne zaman gelecek? OnuMarshmallow kadar uzun beklemeniz gerekecek mi? Bu seferki bekleyişin çok uzun sürmeyeceğini umarak, aşağıda hangi üreticinin ne zaman Nougat'a geçmeyi planladığını sizlerle paylaşıyoruz.

HTC:​

HTC One M9, HTC One A9 veya HTC 10'unuz varsa şanslısınız. HTC One M8 ise güncellemenin dışında kalacak. Nexus 9 sahipleri ise, Nougat'ın geliştirici önizleme programına şu an katılabiliyorlar.

Huawei:​

Güncellenmesi garantili olan Nexus 6P'nin yanında en önemli aday, Huawei P9 olacak. Huawei P8 ve Mate 8'in de Nougat'ı almasını umuyoruz, ancak resmi bir bilgi için beklememiz gerekecek.

LG:​

LG G5 ve LG V10 gibi en son LG telefonları, Nougat'ın yeniliklerine kavuşacaklar. Android 7'nin diğer LG'lere ulaşma ihtimali de var, ancak bununla ilgili henüz resmi bir bilgi yok.

Moto:​

Yeni tanıtılan Moto Z ve Moto Z Force, Nougat'a kavuşacak. 2015'te çıkan Moto X, Moto X Play, Moto X Style ve Moto X Force için ise şans diliyoruz.

OnePlus:​

Yeni çıkan OnePlus 3'ün Nougat'a yükseltilmesi bizi hiç şaşırtmayacak. OnePlus 2'nin de iyi haberler alacağını düşünüyoruz, ancak OnePlus One dışarıda kalabilir.

Samsung:​

Aşağıdaki Samsung cihazlarından birine sahipseniz, bu sene içerisinde Nougat güncellemesi alacağınızın neredeyse garantili olduğunu söyleyebiliriz:

Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6 Edge
Samsung Galaxy S6 Edge+
Samsung Galaxy S6 Active
Samsung Galaxy Note 5
Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7 Edge
Samsung Galaxy S7 Active
Samsung Galaxy Tab S2

Sony:​

Geçen sene Xperia Z1 ve Xperia Z1 Compact'ın Marshmallow güncellemesinin dışında bırakıldığını düşünürsek, bu kez aynısını Xperia Z2 Tablet ve Xperia Z2 yaşayabilir. Bunlardan sonra çıkan cihazlar, Nougat'ın tadına bakabilecek gibi görünüyor.

ZTE:​

ZTE Axon 7, Android Marshmallow ile çıkacak ancak çok bekletmeden Android Nougat güncellemesi alacağı söyleniyor. ZTE'nin bir önceki telefonu ZTE Axon ise muhtemelen Nougat'a güncellenmeyecek.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri