Güncel Avusturya Başbakanının Partisi Filistin'e Destek Veren Siyasetçiyi Partiden İhraç Etti

Ugur

Administrator
Avusturya Başbakanı Kurz'un genel başkanı olduğu Muhafazakar Halk Partisi'nde (ÖVP) Viyana Gençlik Kolları Başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulunan Resul Yiğit, İsrail'in abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırılarına sosyal medya hesabından Filistin'e destek verdiği gerekçesiyle partiden ihraç edildi.

resul-yigit368f38f237f95c82.jpg resul-yigit368f38f237f95c82.jpg
Resul Yiğit, son 4 yıl parti yönetiminde görev aldığını ifade ederek, “Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz’un seçimi kazanabilmesi için gece gündüz yoğun mesai harcadım” dedi. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına ilişkin sosyal medya hesabından Filistin bayrağının yanı sıra özgür Filistin ifadesini paylaştığını kaydeden Yiğit, “Sabah 06’da kalkıp seçim çalışmalarında yer aldım. Avusturya’da fikirlerin ve düşüncelerin özgürce söylendiği ülke olarak biliyordum. Başbakan İsrail’e destek amaçlı İsrail Bayrağını Başbakanlık Binasına çektiğini açıkladı. Ben de buna karşılık düşüncemi paylaştım” ifadesini kullandı.

PARTİDEN ARADILAR ÜYELİĞİME SON VERDİLER
Yiğit, “Sosyal medyada bu paylaşımı yaptıktan sonra partiden telefonla arayarak, üyeliğime son verildiği söylendi. Partideki merkez yönetimdeki partililer de ÖVP’ye geri dönemeyeceğimi bana söylediler. Bu haksızlık. Bu haksızlığı her platformda dile getireceğim” diye konuştu.

KURZ BAŞBAKANLIĞA İSRAİL BAYRAĞI ASTIRMIŞTI
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, İsrail ile dayanışma içinde olduklarını göstermek için Başbakanlık binasına İsrail bayrağı astıklarını duyurmuştu. Kurz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün bir dayanışma işareti olarak İsrail bayrağı Federal Başbakanlık binasının çatısına çekildi. İsrail’e yönelik terörist saldırılar en güçlü şekilde kınanacak! Birlikte İsrail’in yanındayız” ifadelerini kullanmıştı.

Her zaman söylediğimiz medeni (!) Avrupa. İslam düşmanı bir avrupa. İsrail'in haklı veya haksız olması önemli değil. Müslümanlara yapılmış olması her şekilde İsrail'in tarafında olmayı gerektirir.

Basın özgürlüğünü savunan bu çok medeni (!) Avrupa, konu Türkiyede olunca "Basın özgürlüğü yok" diye havlarlar, ama israil medya binasını bombalayınca ses çıkarmazlar.

Çocuklar, bebekler öldürülürken ses çıkarmayanlar, kendi ülkelerindeki en ufak olayda hristiyan dayanışması göstererek he şekilde müslümanlara suç atmaktan geri durmazlar.

Avusturya zaten açık açık müslüman düşmanı olduğunu belli ediyor. Farklı birşey beklenmezdi bu keferelerden. Daha dün yahudileri sabun yapan avrupa bugün yahudileri destekliyor. İslam düşmalığı yaparak , Allah'ın lanetini aldıklarını hesaba katmıyorlar.

Allah cc en kısa zamanda Avrupasının da , İsrail'in de bütün islam düşmanlarının bin türlü belasını versin inşaallah....

Bunlar da ilginizi çekebilir...
2021 Yılı Avusturya Otoban Ücretleri
  • Kaptan43
  • Kaptan43,
  • Sıla Yolu
  • 0    904
Avusturya-Macaristan İmparatorluğu
  • Ugur
  • Ugur,
  • Ansiklopedi
  • 0    2K
Avusturya Cumhuriyeti