Beraât gecesi 300 kere okuyanın her isteğini Allâh-u Te’âlâ’nın yerine getireceği

deniz feneri

Aktif Üye
ŞA’BÂN-I ŞERİF 15. GECESİ BERÂT KANDİLİ OKUNACAK DUA
“Allahümme innî ketebtenî şegıyyen fektüb sa’ııı’den. Vemhusmiii an divânil eşgıya’i ve semminiii tegıyyen verzügniii. A’yetel enbiya’i vensurniii ala cemi’ıl egda’i vahşürniii yevmel gıyameti fiii zümratil’embiya’i aleyhimüs’selam.Ve e’ız’ni min derkil eşgıya’i inneke semiud’düa’i bi rahmetike ya erhamer’rahımiyn.”

“”Ey Allah! Eğer beni bedbaht(sonu kötü) yazdıysan bahtiyar yaz,adımı kötülerin dosyasından sil ve beni takva sahib biri olarak kayda geçir. Sen Enbiya(suresinin)(101) ayetinin(de,haklarında güzel karar geçtiğini bildirdiğin kulların arasına girmeyi) nasib et,bütün düşmanlarıma karşı bana yardım et.Kıyamet günü beni peygamberler-aleyhimüsselam zümresinde haşret,kötülerin derekesine düşmekten beni muhafaza et. Şüphesiz duaları hakkıyla işiten ancak Sensin.Ey acıyanalrın en merhametlisi! rahmetinle duamı kabul et!”

Bu duayı Beraât gecesi 300 kere okuyanın her isteğini Allâh-u Te’âlâ’nın yerine getireceği nakledilmiştir.

SIKINTILARINIZDAN KURTULMAK İÇİN OKUYACAĞINIZ DUA

Sıkıntılı zamanlarda ve işlerinizin veya karışık olan bütün işlerinizin düzene girmesi işin aşağıdaki dua her gün okunabildiği kadar yada 3-7-21-41 veya daha fazla okunabilir.
“Allahümme innî ketebtenî şegıyyen fektüb sa’ı’den. Vemhusmi an divânil eşgıya’i ve semmini tegıyyen verzügni. A’yetel enbiya’i vensurni ala cemi’ıl egda’i vahşürni yevmel gıyameti fi zümratil’embiya’i aleyhimüs’selam.Ve e’ız’ni min derkil eşgıya’i inneke semiud’düa’i bi rahmetike ya erhamer’rahımiyn”

Manası:””Ey Allah! Eğer beni bedbaht(sonu kötü) yazdıysan bahtiyar yaz,adımı kötülerin dosaysından sil ve beni takva sahibi biri olarak kayda geçir.Sen bana Enbiyâ (Sûresi)’nin(101) ayetinin (de,haklarında güzel karar geçtiğini bildirdiğin kulların arasına girmeyi) nasib et,bütün düşmanlarıma karşı bana yardım et,kıyamet günü beni Paygamber aleyhisselam zümresinde haşret,kötülerin drekesin(e düşmek)’den beni muhafaza et.Şüphesiz duaları hakkıyla işiten ancak sensin.Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle duamı kabul et! Amin”

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Kadir gecesi namazlari, zikir ve dualari
  • deniz feneri
  • deniz feneri,
  • Dini Konular
  • 0    3K
Beraat Gecesi Bugun! Affedilmek isteyen, ihya etsin... Bize de dua etsin...
  • R
  • RabbineTevekkulEt,
  • Dini Konular
  • 0    1K
Beraat Gecesi İbadetleri
  • deniz feneri
  • deniz feneri,
  • Dini Konular
  • 0    4K
Berat Gecesi İbadetleri
  • deniz feneri
  • deniz feneri,