Sıla Yolu Bulgaristan'dan Geçen Gurbetçilere Şikayet Telefonu Kuruluyor

Celik

Emekli Admin
24.05.2013

- -
Bulgaristan Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı Christian Krastev, Avrupalı Türklerin, izin sezonu Bulgaristan'dan transit geçişlerinde yaşadıkları sıkıntılara ilişkin, "Evet bazen problemler olduğunu biliyorum. Bu konuyla ilgili 24 saat telefon hizmeti verilecek" dedi.

Almanya'nın Leipzig kentindeki Ulaştırma Forumu'nda Türk gazetecilere açıklamalarda bulunan Krastev, Avrupalı Türklerin izin sezonu Bulgaristan'dan geçerken yaşadığı sıkıntılarla ilgili bazı önlemler alacaklarını söyledi.

Krastev, şöyle konuştu:

"Evet bazen problemler olduğunu biliyorum. Bu konuyla ilgili olarak 24 saat telefon hizmeti verilecek. Bu yaz şöyle olacak; ilk olarak eğer herhangi bir problemleri varsa, meslektaşlarıma sınırlara bir telefon numarası yazmalarını söyledim. Çünkü bu ilk seçenek. Bu telefon numarasını 7 gün, 24 saat arayabilecekler. Bu telefon numarasına yoldaki her problemi, her konuyu aktarabilecekler. Bu telefon numarasına yetkililerle yaşadıkları her türlü sıkıntıyı veya başka konuları aktarabilecekler. Hükümet nezdinde bu konunun duyurulmasını sağlayacağım. Bu gelecekte karşılaşacağımız problemlerden kurtulmak için yeni bir alternatif yol. 'Her 20 kilometreye bir polis memuru koyacağız' demek ciddi bir söylem olmaz. Bunu yapamayız. Ancak neyi yapabiliriz- 21. yüzyılda yaşıyoruz. Herkesin bir cep telefonu var. ve bu acil telefon numaralarını arayabilirler. Bu tür acil telefon numaraları Ulaştırma Bakanlığı'nda da var. Bu telefonlar 24 saat hizmet veriyor.",,

Krastev, Bulgaristan'dan transit geçenlerin rüşvet vermek zorunda kaldıklarıyla ilgili iddiaların sorulması üzerine, "Ben Ulaştırma Bakanıyım. Şu konuda emin olabilirsiniz ki bu telefon numarası her sınır kontrol noktasına konulacak. Birçok ülkeden insan ülkemizden gelip geçiyor, herkes bu numarayı arayabilir ve problemini aktarabilir" ifadesini kullandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile yaptığı ikili görüşmeye de değinen Bulgar Bakan, "Kendisiyle sınırdaki problemleri konuştuk. Biliyorsunuz geçen hafta sınır bir gün kapandı. Daha önce de benzer problemler yaşanmıştı. İlk olarak Ulaştırma Bakanınıza gerçekten saygı duyuyorum. Bence doğru bir insan. Oldukça faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. Gelecek hafta 28 Mayıs'ta yönetimimizle şimdiye kadar görüşüp kararlaştırdıklarımızı bir sonuca ulaştıracağız" dedi.

bilgi doğrulanmamıştır, Vatandaşlara yanlış bilgi vermemek için lüten kaldırınız

bilgi doğrulanmamıştır, Vatandaşlara yanlış bilgi vermemek için lüten kaldırınız

Sayin misafir;
Kuruldu degil,kuruluyor dedim zira sikayet telefonu kurulmasi konusu tartisilma asamasindaydi.Henüz kurulmadi,kurulursa vatandaslarimizi ayrica bilgilendiririz.

bulgarda suc yok bütün suc türkiyenin koy agirligini türkiye senelerdir bulgar zulüm yapiyo sen ne yaptin türkiye yurtdisinda yasayanlar ordada yabanci türkiyedede yabanci bize destek veren yok bastakiler hep kendini düsünsün bulgar iyi yapiyo

bulgarda suc yok bütün suc türkiyenin koy agirligini türkiye senelerdir bulgar zulüm yapiyo sen ne yaptin türkiye yurtdisinda yasayanlar ordada yabanci türkiyedede yabanci bize destek veren yok bastakiler hep kendini düsünsün bulgar iyi yapiyo

Yerden göge haklisin cünkü yollarda bizim vatandastan baska eziyet gören yok Bulgaristan'in sucu yok denebilir. Türkiye dedigin gibi agirligini koysa Bulgar mecbur kalacak kendine ceki düzen vermeye daha cok cekeriz biz vatandas sahipsiz olunca eziyet eden cok olur.

Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri