Sıla Yolu Bulgaristan 1 Haziran'dan itibaren kapilari kapatacak.

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
35.jpg


Bulgaristan, uluslararası nakliyeciliğin karın ağrısı olmaktan vazgeçmiyor. Bugün yayınlanan Bulgar kaynaklı Focus News sitesinin haberine göre Türkiye ile sorunların aşılamadığı, son çare olarak 1 Haziran’da eylemlerle kapıların kapatılacağı ifade edildi.

“Bulgar-Türk anlaşmazlığı yeniden alevlendi” başlığıyla verilen haberde, İstanbul’da Bulgar taşıyıcıların çıkarlarına aykırı bir anlaşma imzalanmak üzere olunduğundan söz edilerek, İcra Direktörü Valentin Bozkhov’un istifası istendi.
Pazartesi günü sekiz saat süreyle ABEITR ve UND arasında görüşmelerin devam ettiğini bildiren site, Türk tarafının anlaşma ve sözleşmelere uymayı reddettiğini iddia etti. Tartışmalar sırasında Bulgar taşıyıcılara atfedilen suçları da aslında Türk sürücülerin işlediği öne sürüldü.

Türk makamlarının Bulgar taşıyıcılara 1 Haziran’a kadar kısıtlayıcı tedbirlere devam etmesi halinde gerekli karşılığın verileceği kaydedilerek, bu karşılıkların arasında kapıları kapatmanın da gelebileceğine dikkat çekildi.
Başta Ulaştırma Bakanlığı olmak üzere, Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) yönetimini sorunu büyümeden çözmeye davet ediyoruz.
 
anlasilan bu yil izin yolu çile yolu olacak
 
Geri