Üst
Kaptan43

Büyük Krizin Yeni Adresi Galatasaray

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan

Terim'in Milli Takım'a gitmesinden rahatsız olan Aysal, 2 yıllık mukaveleyi gündeme getirerek hocasına "Ya bizi seç ya Milli Takım'ı" mesajını verdi. Brezilya mucizesini yaratmaya çok yaklaşan Terim ise bu kritik süreçte Milli Takım atmosferini bozmamak için "Şimdilik imza yok" demek zorunda kaldı.

Tarih 22 Haziran 2013.. Aysal, 3 yıllığına yeniden başkan seçiliyor..

"OCAK'A KADAR BEKLE" MESAJI

Terim'e yakın 2 isim Ali Dürüst ve Abdürrahim Albayrak yönetimden uzaklaştırılırken, morali bozulan Terim'e yönetimden iletilen mesaj şu: "Başkan seninle görevinin sonuna kadar devam edecek, sakın sorun çıkarma." Terim de mukavelesinin 3 yıla uzatılacağını bekliyor.. Ancak medyaya "Sonuna kadar hocamızla beraberiz" diyen Aysal, kurmaylarının da etkisiyle fikir değiştiriyor.. Terim'e "Devre arasında masaya oturup şartları gözden geçirelim" mesajı gönderiliyor. Mesajın altyazısı net: "Bu sezon başarısız olursan, seninle devam etmeyiz.."

AYSAL: TERiM'DEN VAZGEÇEBiLiRiZ

Derken bundan 1.5 ay önce TFF, Terim'in nabzını yokluyor.. Yakın dostu Göksel Gümüşdağ görüşmelere aracı oluyor.. Gümüşdağ, mukavelesi uzatılmadığı için rahatsız olduğunu bildiği Terim'e "Mayıs sonuna kadar G.Saray ve Milli Takım'ı yönetip, mayıstan sonra sadece Milli Takım'ı yönetmeye var mısın?" diyor.. Terim prensipte olumlu yanıt veriyor.. TFF Başkanı Demirören, Terim'le resmi görüşmelere başlamak için Aysal'dan izin alıyor.. O görüşmede kritik bir söz ediyor Aysal: "Terim, Milli Takım'ı Brezilya'ya götürürse, Türk futbolunun önünü açmak için ocak ayına kadar yeni birini buluruz, Terim sadece Milli Takım'da görev yapar.." Bu söz Terim'in kulağına gidiyor.. Gücüne de gidiyor..

"HOCA, SAKIN PARA ALMA"

Terim-Milli Takım flörtüne esasında G.Saray kamuoyu büyük tepki gösteriyor.. Terim'in bırakılmasını istemiyorlar.. Tepkiyi gören Aysal, Terim'le görüşmesinde net çizgi çekiyor: "Hocam, 4 maçlığına Milli Takım'ın hocası olabilirsin.. Ama para almayacaksın.. Sonra bizle devam edeceksin." Ancak ortaya mukavele koymuyor.. Zaten o noktadan sonra koysa da farketmez.. Çünkü Terim, Milli Takım'ı kullanıp G.Saray'dan mukavele koparmış durumuna düşmek istemiyor..

"iMZA TÖRENi NEREDEN ÇIKTI?"

Aynı günün akşamında Terim, 9 aylığına Milli Takım'ın başına geçerek TFF İstinye Binası'nda bir imza töreni yapıyor.. Başkan Demirören'in yaptığı şu açıklama Aysal'ı çileden çıkarıyor: "Hocamızla 4 maçlığına değil, 9 aylığına anlaştık.. Kendisi ücret istemiyor ama biz bir ücret belirleyeceğiz." Olayın kendi istediği mecranın dışına çıktığını gören Aysal çileden çıkıyor, tepkisini şöyle dile getiriyor: "İmza töreni nereden çıktı? Hocamızı 4 maç için verdik diyoruz, 9 aylığına görevi nasıl kabul ediyor?"

"YA G.SARAY YA MiLLi TAKIM" RESTi

Terim-Aysal arasındaki satranç, 5 Eylül'de yeni boyut kazanıyor.. G.Saray, "Terim'e 2 yıllık yeni bir sözleşme önerdiğini" açıklıyor.. Ve ekliyor: "Bundan sonra karar hocamızın." Metnin anafikri şu: "Terim seçim yapmak zorunda.. 4 maçın ardından Milli Takım'la devam etmek isterse, bizimle yollarını ayırır.. Madem mukavele sorunu var, buyrun 2 yıllık teklifini de yapıyoruz.. Ama G.Saray'la devam etmek için Milli Takım'dan ayrılmak zorunda.."

TERiM'DEN TARiHi BASIN TOPLANTISI

İşte Antalya maçından sonraki basın toplantısı tüm bu yaşananlara ışık tutacak mesajlar taşıyor.. Terim, klasik üslubuyla başkanı hem ısırıyor, hem öpüyor.. Başkan Aysal için "Beni başkanımla karşı karşıya getirecek bir durumun olmaması, benim için en önemli şeydir" de diyor.. "Önümüzdeki önemli maçlara konsantre olacağımıza sözleşme meselesini G.Saray'ın aleyhine bir hale getirdik.. G.Saray'da zaten hep 1'er yıllık oldu anlaşmalarımız.. Başkanımızın da beyanatı var ya, â€ËÅ“Başarıya endeksli her sene imzamız devam eder' şeklinde.. Birileri rahat etsin diye imza atacak değilim.. Sözüm kafidir" de diyor.. Sanki yeni mukaveleyi Aysal değil de, başkası gündeme getirmiş gibi..

"BU SEFER DE SiZ BEKLEYiN"

Peki şimdi ne olacak? G.Saray, 2 yıllık mukavele önerdi. Terim ise "Zamanı değil" diyerek imzayı atmaktan imtina ediyor, adeta 15 Ekim'in sonrasına randevu veriyor.. Aysal; İmparator'u kaçırmış olup, taraftar tepkisini çekmek istemediği için "2 yıllık mukavele" kartını öne sürüyor.. Ki böylece, terslik yaşanırsa "Tutmak için her şeyi yaptım ama kendisi gitmek istedi" diyebilsin.. Terim de Milli Takım olmasa, böyle bir mukavelenin önüne gelmeyeceğini bildiği için "Madem beni kaç aydır beklettiniz, bu sefer siz bekleyin" diye ayak diretiyor.. Restleşme söz konusu.. Kişisel görüşüm şu: "Terim, Milli Takım'ı Brezilya'ya götürürse, Milli Takım'dan ayrılmaz.. Ama sezon sonuna kadar da G.Saray'la devam etmek ister.. Eğer Milli Takım elenirse de G.Saray'a 2 yıl imza atıp yoluna devam eder; Milli Takım'ın başına başkası gelir.. Tabii Aysal, yeni hamle yapmazsa.

4.5 MİLYON EURO KAZANDI

Rakamları G.Saray yönetiminden aldım.. G.Saray, Terim'in mukavelesini aynı şartlarla 2 yıl daha uzatmak istiyor.. Rakamlar öyle az buz değil.. Ersun Yanal'ın neredeyse 4 katı para alıyor Terim.. Helal-i hoş olsun, son Euro'suna kadar, hak ediyor.. Terim, G.Saray'dan geçen yıl 4.5 milyon Euro kazandı. Tabii şampiyon olup, Ş.Ligi'nde ilk 8'e kaldığı için, yani başarılı olduğundan. Ancak G.Saraylı yöneticilerin şu saptaması da dikkat çekici:

"Hocamızı çok seviyoruz; o da bizi.. Aldığı parayı kimse göz ardı etmesin.. Bu paraları ödeyebilecek kulüp sayısı az." Başka şeyler de söylüyorlar ama onları şimdilik boşverelim.

Kaynak: Skorer
 
gülme şuna geler başına.

Avrupa maçları önceside olmaz ki bu. İnşaallah bir an önce çözülürde avrupada güleriz.
 
Geri