Genel Kültür Dünyanın En Pahalı Sabunu

Ugur

Administrator
Katılım
8 Nisan 2013
Dünyanın En Pahalı Sabunu Dünyanın en pahalı sabunu Lübnan'da üretildi. İçinde 17 gram altın tozu ve 3 gram elmas tozu bulunan "Katar" isimli sabunun fiyatı 2 bin 800 dolar.

Lübnan’ın Trablus kentinde uzun yıllardan bu yana sabun üretimi yapan Sabun Hanı’nın Genel Müdürü Ahmed Hassun, ''Katar'' adını verdikleri sabunun üretiminin 1,5 ay sürdüğünü belirtti.

"Katar Sabunu"nu, yüze ferahlık ve canlılık verme amacıyla ürettiklerini ifade eden Hassun, 2 bin 800 dolar değerindeki sabunun içerisinde 17 gram altın tozu ve 3 gram elmas tozu yer aldığını, bunun yanı sıra çeşitli doğal parfümler ve yağlar da içerdiğini dile getirdi.

Sabunun seri üretimine yakında başlayacaklarını söyleyen Hassun, ''İlk sabunumuzu yarın Katar'da yapılacak fuarda sergileyeceğiz. Daha sonra bu sabunu, bizlere verdiği destek dolayısıyla eski Katar Emiri’nin eşi Şeyha Moza’ya hediye edeceğiz'' dedi.

Hassun, dünyanın en pahalı sabunu ile Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Lübnan’ın Trablus kentinde tarihi yüzyıl öncesine dayanan sabun üretimi çeşitli firmalar tarafından yapılıyor.

(AA)


sabun1.jpg


sabun2.jpg


sabun3.jpg


sabun5.jpg


sabun6.jpg


sabun4.jpg
 
Bu sabunu ne yapacaklar? :) Tam bülent ersoy işi .
 
Arap sabunu bol bulunca t.... surermis. Parayi bol bulunca da orasina surecek altin-elmas sabun yaparmis. Orasi ne kadar kiymetliyse artik. :D
 
Arapların zaten ayarı bozuk. Ölçü nedir bilmezler. Sabun yapmak ancak onların aklına gelirdi. Ne kafaysa artık. Hadi altın neysee de, elmas nolacak.
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri