Makale Eğer Hasta Olmak İstemiyorsan : Duygularını Anlat

İnsanları tanımadan konuşuyorsunuz. Benim etrafımdaki dostlarımın sayısı belli değil. Gocunacağım nokta kadar bile bir durumum yok. Yalnız etrafında kaç kişi var ona bakmak lazım.
Amma ısrarla bu yanlışı savunarak bir çıkış yolu arayıp haklılığını ıspatlamaya çalışmak bile durumu özetliyor. Gocunacak yanı olanlar düşünsün. Sanki biraz zayıf kişilik şekli var. Ben sır konusunun önemini belirtmişken olayın yönü ben kendi sırrımı açıkladım da şöyleydide böyleydide durumuna döndü. Sanki birşey yapıpta onu haklı gösterme çabası olmuş. Çokta bir önemi yok. İsteyen istediğini söylemeye isteyen istediğine inanmakta özgür.

İnternetten kopyala yapıştır deyince yalan mı oluyor acaba? Bildiğim bir sözün kaynağını öğrenmek istedim.
Bunu öğrenmek için internete gerek yok. Etrafında VARSA eğer bir bilene yada hocaya sormanda fayda var. Meseleyi kendince yorumlamak yerine acaba islamda bunun yeri nedir diye aramak gerekir. Amma bunun yerine neler neler.
Mesele o kadar açık ki...
BUGÜN KENDİ SIRRINI SÖYLEYEN YARIN BAŞKALARININ DA SIRRINI SÖYLER. SIR MEFHUMU OLMAYAN İNSANA NE GÜVEN KALIR NE SAYGI KALIR. SIR CÜMLESİNİN ANLAMINI BİTİRDİĞİ NOKTA.
bir konu için ısrarla yanlışı savunmanın arkasında kendini inandırmışlık olduğu da açık.
Sıkıntı yok. İstediğin gibi herşeyini paylaşmak isteyene sınır yok. Etraftakiler bu düşüncelere sahip birine güvenmesinin de sınırı yok(!)
Bu konu baydı. Sonraki cevapları ise dönüp okumuyacam. Zaman kaybı. ;)

tanımadan konuşmayız, tanıdığımız için yorum yaptık!!!!!!!
Bence de zaman kaybı size ne desek boş , daha konuyu kavrayamamışsınız neyse uzatmaya gerek yok

Bunlar da ilginizi çekebilir...
İnsana Değer Katan Özellikler
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Kişisel Gelişim Hikayeleri
  • 0    282
9 Kasım 2018 Cuma Hutbesi - SAĞLIK: DÜNYALARA DEĞER NİMET
  • MURATS44
  • MURATS44,
  • Dini Konular
  • 0    2K
6 Nisan 2018 Cuma Hutbesi -  İYİLİK: PAYLAŞILDIKÇA ARTAN DEĞER