Elektronik sigaraya Dikkat

Kaptan43

5 Yıldızlı Kaptan
Katılım
16 Nisan 2013
Sigarayı bırakmak için elektronik sigara kullananlara kötü haber var. Fransa'daki bir incelemenin sonucuna göre, elektronik sigara kansere neden olabilecek maddeler içeriyor. Hatta kimi zaman klasik sigaradan daha fazla risk taşıyor

FransaTüketim Ulusal Enstitüsü'nün incelemesine göre elektronik sigara da kansere neden olabilecek maddeler içeriyor. Enstitü, kısaca e-sigara olarak bilinen ürünlerin de, iddia edilenin aksine, kansere neden olabilecek maddeler içerdiğini bildirdi.

Fransa'da kullanılan on değişik elektronik sigara üzerinde yapılan incelemlerde, "Kaydadeğer oranda kanserojen maddeye rastlandığı" açıklandı. Enstitüye göre bu maddeler arasında çeşitli toksik moleküller de yer alıyor.

Dahası, bu toksik maddelerin varlığı ürün etiketlerinde belirtilmiyor. İnceleme, elektronik sigaralardaki oranının kimi zaman klasik sigaradakilerden yüksek olduğunu da ortaya çıkardı.

Dünya Sağlık Örgütü elektronik sigaranın zararları konusunda uyarıda bulunmuş, potansiyel risklerle ilgili incelemeler tamamlanmadan önce tüketicilere kullanmamaları tavsiyesinde bulunmuştu. Fransa'da yaklaşık 1 milyon kişinin düzenli olarak elektronik sigara kullandığı tahmin ediliyor.

NTVMSNBC
 
sigaranında elektroniği mi olurmuş. çektin mi fosur fosur duman çıkmalı :D
 
Baksana dünyada herkes ückagitciliga baslamis. Sahte sigara, sahte duman, oh ne ala memleket kandiran kandirana gidiyor.:)

sigaraylada kandırıyorlar ya. bari ona bulaşmayın. bi zevkimiz var şöyleee tüttürmek. :sigarakomik::sigarakomik::sigarakomik:

bu keyfimizede dokunmasınlar yani. yoksa eylem yaparız
 
Bunlar da ilginizi çekebilir...
Geri